جرایم معاملات فصلی مودیان مالیاتی بخشیده می شود

ارک خبر- مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان‌ شرقی گفت: جرایم معاملات فصلی مودیان مالیاتی به طور کامل بخشیده می شود.
جرایم معاملات فصلی مودیان مالیاتی بخشیده می شود
غلامرضا شریفی روز چهارشنه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مودیانی که فهرست معاملات خود در سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ را ارایه نکرده اند، در صورت ارایه این اطلاعات به سازمان امور مالیاتی مشمول بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم ناشی از عدم ارسال صورت معاملات فصلی خواهند شد.
وی افزود: بر اساس بند ۲ صورتجلسه نشست هم اندیشی بین سازمان امور مالیاتی کشور و شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی مقرر شد در خصوص جرایم موضوع ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب سال ۱۳۸۰ مربوط به سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ فهرست معاملات فصلی سنوات مذکور حداکثر تا تاریخ ۲۰ اسفند جاری به ادارات امور مالیاتی ارسال شود و در صورت ارسال بخشودگی جرایم صد در صدی در این خصوص با رعایت مقررات ماده ۱۹۱ قانون اعمال شود.
شریفی با تاکید بر تعامل سازنده نظام مالیاتی با مودیان و اینکه در حال حاضر بخش قابل توجهی از بودجه کشور از طریق درآمدهای مالیاتی تامین می شود، گفت: ارتقای فرهنگ مالیاتی، اعتماد آفرینی در جامعه و حفظ آرامش اجتماعی و اقتصادی وظیفه همه ارکان نظام، مردم و رسانه های جمعی است.
وی با بیان اینکه نباید مالیات را تنها یک موضوع مربوط به دولت تلقی کرد، گفت: مالیات هم حق دولت و هم حق مردم است، بنابراین برای وصول حقوق حقه دولت و مردم باید یک اجماع ملی برای ایجاد و تحول فرهنگ مالیاتی در جامعه شکل بگیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا