مصدومان ضایعه نخاعی یک میلیون و۲۰۰هزار تومان عیدی می گیرند

ارک خبر- رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد در آستانه عید نوروز به هر کدام از خانواده ‌هایی که بیمار ضایعه نخاعی دارند، مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی پرداخت می شود.
به گزارش ایرنا از جمعیت هلال احمر، علی اصغر پیوندی روز دوشنبه با تشریح فعالیت سازمان داوطلبان این جمعیت در زمینه افزایش تاب ‌آوری اجتماعی گفت: متاسفانه در کشور ما حوادث مختلف طبیعی و انسانی رخ می دهد که ضایعه نخاعی از مهمترین تبعات این حوادث به خصوص حوادث جاده ای به شمار می رود و زندگی این افراد را تحت تاثیر قرار داده است.
وی با بیان اینکه در کشور هم اکنون حدود ۲۵ هزار خانوار درگیر ضایعه نخاعی ناشی از سوانح طبیعی و حوادث جاده ای داریم، افزود: از این میان ۱۰ هزار ضایعه نخاعی مربوط به تصادفات جاده ای است.
رئیس جمعیت هلال احمر توضیح داد: این جمعیت بر اساس وظیفه ذاتی خود برای کمک به خانواده‌های دارای عضو دچار ضایعه نخاعی، تصمیم گرفت تا درآستانه نوروز به هر کدام از ۲۵ هزار خانوار مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی پرداخت کند.
به گفته دکتر پیوندی، اطلاعات مربوط به این افراد از مراجع حمایتی دریافت شده است.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
جمعیت هلال احمر در حال حاضر در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زائران عتبات عالیات است.
همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران نیز با محوریت جمعیت هلال احمر فعالیت می کند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، اکنون دارای ۱۴مرکز درمانی فعال در ۱۴ کشور دنیا است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا