افزایش ۲۰ درصدی تولیدات دامی در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی

ارک خبر- رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از افزایش ۲۰ درصدی تولیدات دامی در بخش کشاورزی استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذر بایجان شرقی، اکبر فتحی در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی که با محوریت تدوین برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستاهای منتخب استان با رویکرد مشارکتی و کارفرمائی سازمان جهادکشاورزی و اجرای دانشگاه تبریز، افزود: رونق و توسعه در زیربخش‌های کشاورزی از جمله در عرصه های گلخانه و دام و طیور در شش ماهه گذشته در سال ۹۷ بیشتر از سایر بخش‌ها است.

وی با اشاره به اینکه یکی از شاخصه ها و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و تاکید مقام معظم رهبری، دانش بنیان بودن بخش کشاورزی است، گفت: نگرش سنتی به کشاورزی دیگر جایگاهی نداشته و توجیه اقتصادی ندارد ، در بخش کشاورزی با توجه به محدودیت منابع، بایستی از دانش روز و تجربیات کشاورزان پیشرو استفاده کنیم تا به افزایش راندمان تولید در واحد سطح دست یابیم.

فتحی با بیان اینکه تولیدات دامی در بخش کشاورزی استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است خاطرنشان کرد: سیاست گذاری های نادرست در شبکه توزیع ، موجب افزایش قیمت تولیدات کشاورزی در بازار شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا