حمایت از تولید راهبرد اصلی دولت است

ارک خبر- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حمایت از تولید راهبرد اصلی دولت است، گفت: فعالان بخش کشاورزی باید با استفاده از روش‌های علمی و ارتباط تنگاتنگ با بخش صنعت، تولید در این بخش را ارتقا دهند.
حمایت از تولید راهبرد اصلی دولت است
محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه در نشستی صمیمی با نمایندگان تشکل‌های بخش کشاورزی استان با بیان اهمیت بخش کشاورزی در ارتقاء سطح تولید، گفت: تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی به خوبی از مشکلات و راه‌حل‌های این بخش آگاه هستند و ما به عنوان نمایندگان دولت وظیفه داریم تا موانع فعالیت آنها را رفع کنیم.
وی خاطرنشان کرد: امروز با ضعف برنامه‌ریزی و تامین منابع مواجهیم و از طرفی نیز برخی مشکلات داخلی و خارجی بر کشور تحمیل شده است.
وی با بیان اینکه در این شرایط، عده‌ای به دنبال سودجویی و سوءاستفاده هستند، افزود: فعالان و تولیدکنندگان بخش کشاورزی همواره مصالح ملی را بر منافع مادی ترجیح داده‌اند و در شرایط فعلی هم تلاش آنها بر حفظ چرخه تولید و تامین نیازهای اساسی مردم است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش قیمت برخی از محصولات غذایی، خاطرنشان کرد: نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها برای حفظ اعتماد عمومی ضروری است و در عین حال باید حقوق تولیدکنندگان هم حفظ شود.
وی با بیان اینکه فشار اقتصادی آخرین حربه دشمنان انقلاب در مواجهه با نظام اسلامی است، افزود: باید این واقعیت تلخ را بپذیریم که دشمنان به دنبال ناراضی کردن مردم از طریق فشار اقتصادی هستند؛ البته مردم ما هوشیارند و در مقاطع مختلف نشان داده‌اند که با اسلام و انقلاب مشکلی ندارند.
پورمحمدی اضافه کرد: مشکلاتی که در بخش‌های اجرا و نظارت وجود دارد با تدبیر قابل حل است و مسئولان باید قبل از وقوع مشکلات آنها را پیش‌بینی کنند.
استاندار آذربایجان شرقی بر تغییر الگوی کشت، افزایش بهره‌وری در مصرف آب، توجه به کشت فراسرزمینی، استفاده از فناوری‌های پیشرفته در تولید ماشین‌آلات بخش کشاورزی و ارتباط تشکل‌های کشاورزی با مراکز علمی و دانشگاهی تأکید کرد.
طاهر روحی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی هم در این نشست گفت: مسائل و مشکلات بخش کشاورزی در جلسات مختلفی مثل کمیته ارتقای گندم، کارگروه آرد و نان و کارگروه تجاری‌سازی بخش کشاورزی بررسی و تلاش می‌شود برای حل مشکلات این بخش از پیشنهادهای فعالان کشاورزی استفاده شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا