۶ اثر برجسته با موضوع پروین اعتصامی رونمایی می شود

ارک خبر- دبیر علمی جشنواره بین المللی پروین اعتصامی گفت: همزمان با برگزاری این جشنواره از ۶ اثر برجسته با موضوع این شاعر بلند آوازه ایران زمین رونمایی می شود.
به گزارش ایرنا، ابوالفضل علیمحمدی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: کتاب قصه هایی برای نوجوانان براساس شعرهایی از پروین اعتصامی تالیف مینو امیرقاسمی، ترجمه ترکی اشعار پروین اعتصامی به زبان ترکی آذربایجانی به کوشش مختار صدرمحمدی و سال شمار تفصیلی احوال و آثار پروین اعتصامی نوشته رحیم رئیس نیا از جمله کتاب‌ هایی است که ٢۵ اسفند رونمایی می شود.
وی اظهار داشت: همچنین از چکیده پایان نامه های دانشگاهی مرتبط با پروین اعتصامی به همت رحمان مشتاق مهر، مجموعه مقالات جشنواره بین المللی پروین اعتصامی به کوشش ابوالفضل علیمحمدی و کتاب جایگاه پروین در شعر معاصر نوشته صمد رحمانی رونمایی می شود.
علیمحمدی با بیان این ‌که همزمان با جشنواره بین المللی پروین اعتصامی، ویژه ‌نامه‌ای نیز حاوی مقالات، اشعار، مصاحبه‌ها، تصاویر و اخبار مربوط به جشنواره در اختیار عموم شرکت کنندگان قرار می گیرد، ادامه داد: این جشنواره آغازی برای شناساندن چهره ادبی پروین اعتصامی در عرصه بین المللی است.
جشنواره بین المللی پروین اعتصامی به همت انجمن ادبی تبریز و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری استانداری آذربایجان‌ شرقی، بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان، بنیاد پژوهشی شهریار، اداره کل آموزش و پرورش، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تبریز، صدا و سیما و دانشگاه تبریز روزهای ٢۴ و ٢۵ اسفند در سالن پتروشیمی تبریز برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا