پایبندی کامل ایران به برجام در عین تلاش آمریکا برای ممانعت از آن

ارک خبر- سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به پایبندی ایران به برجام تاکید و اظهار کرد که آمریکا در تلاش است تا مانع آن شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پاکستان تودی، ماریا زاخارووا سخنگوی وزرات امور خارجه روسیه روز جمعه اظهار کرد که ایران در حال اجرای کامل تعهدات خود به برنامه جامع اقدام عمل مشترک (برجام) است که با عنوان توافق هسته‌ای ایران شناخته می‌شود، این در حالی است که آمریکا سعی دارد تا از پایبندی آن ممانعت به عمل آورد.

زاخارووا در یک جلسه توجیهی گفت: ایران سرسختانه در حال پایبندی به تمام تمهیدات مربوطه (طبق برجام) است که این مرتباً از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید شده است. فعالیت‌های هسته‌ای در این کشور تحت کنترل مداوم آژانس بوده و نمونه‌ای از شفافیت هستند.

طبق اظهارات زاخارووا، ایران تعهد خود برای تبدیل تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم در فردو به تاسیساتی که ایزوتوپ‌های پایدار تولید می‌کند را کاملاً اجرا می‌کند؛ متخصصان انرژی هسته‌ای روسی در این پروژه به خصوص کمک کرده‌اند.

زاخارووا، اقدامات آمریکا برای ممانعت به عمل آوردن از پایبندی به توافق را منبع نگرانی برای تمامی طرف‌های توافق خواند.

دونالد ترامپ در ماه مه گذشته طی اقدامی یک‌جانبه و بدون در نظر گرفتن سال‌ها تلاش دیپلماتیک بین‌المللی برای انجام شدن توافق هسته‌ای ایران، آمریکا را از این توافق خارج کرده و سپس در ماه نوامبر تحریم‌های آمریکا را که در نتیجه این توافق لغو شده بودند، دوباره بر ایران اعمال کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا