درخشش وزنه‌برادر آذربایجان شرقی در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا

ارک خبر- امیر حقوقی، وزنه‌برادر آذربایجان شرقی در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا خوش درخشید.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در هفتمین روز از چهل و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی۲۰۱۹ بزرگسالان آسیا از ساعت ۱۷ به وقت تهران رقابت گروه A دسته ۱۰۲ کیلوگرم با حضور دو ملی پوش وزنه‌برداری ایران آغاز شد و در نهایت رضا بیرانوند و امیر حقوقی قهرمان و نایب قهرمان این وزن شدند.

رضا بیرالوند با رکورد ۱۷۳ در حرکت یکضرب، ۲۱۶ در حرکت دوضرب و با حدنصاب مجموع ۳۸۹ کیلوگرم سه مدال گرفت. امیر حقوقی دیگر نماینده کشورمان با رکورد ۱۶۹ کیلوگرم در حرکت یکضرب، ۲۱۵ کیلوگرم در حرکت دوضرب و با ثبت مجموع ۳۸۴ ۳۸۴ کیلوگرم نقره دوضرب و مجموع را از آن خود کرد.

رضا بیرانوند، در حرکت یک ضرب و در اولین حرکت خود، وزنه ۱۶۸ کیلوگرم را انداخت و در حرکت دوم، پشت وزنه ۱۶۹ کیلوگرم قرار گرفت که موفق به مهار آن شد. او در آخرین حرکت ۱۷۳ کیلوگرم را بالای سر برد و طلا گرفت.

امیر حقوقی نیز در نخستین حرکت ۱۶۱ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت دوم ۱۶۹ کیلوگرم را از پشت سر انداخت و در حرکت سوم موفق به مهار آن شد و در رده پنجم ایستاد.

گفتنی است؛ وزنه برداران ازبکستان با ۱۷۲ کیلوگرم و قرقیزستان با ۱۷۱ کیلوگرم نقره و برنز یک ضرب را گرفتند.

اما در حرکت دوضرب، بیرانوند در اولین حرکت ۲۰۵ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت دوم ۲۱۶ کیلوگرم را بالای سر برد. او از زدن حرکت سوم انصراف داد و توانست هر سه طلای این وزن را بگیرد.

حقوقی نیز در اولین حرکت دوضرب ۲۰۲ کیلوگرم را بالای سر برد و در دومین حرکت، ۲۱۵ کیلوگرم را مهار کرد. حقوقی در سومین حرکت پشت وزنه ۲۲۱ کیلوگرم ایستاد که آن را انداخت و مدال نقره دوضرب و مجموع را گرفت.

وزنه بردار ژاپن با رکورد ۱۷۰ یکضرب، ۱۹۴ دوضرب و مجموع ۳۶۴ کیلوگرم سوم شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا