خصوصی‌سازی کارخانه‌های مادر آذربایجان را فلج کرده است/۱۳ واحد تولیدی در آذربایجان با بحران مواجه هستند

ارک خبر- دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر آذربایجان‌شرقی با تاکید به آسیب‌‌های جدی به کارگران از بابت تعدیل‌های گسترده به خاطر خصوصی‌سازی گفت: امیدواریم بساط سازمان خصوصی‌سازی برچیده شود، چراکه جواب نداده و نخواهد داد.به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، کریم صادق‌زاده پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته کارگر و تجلیل از کارگران، ورزشکاران و واحدهای نمونه استان اظهار کرد: ۵ تا ۱۱ اردیبهشت روز گرامیداشت کار و کارگر است که امسال با تقارنی خوش یمن با ماه شعبان همراه شده است.

وی با بیان اینکه هفته کارگر فرصتی مغتنم و ارزشمند است که در ایران اسلامی نیز تشکل‌های کارگری خواسته خود را مطرح می‌کنند، گفت: گردهمایی نیز برای این منظور در تبریز برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر آذربایجان‌شرقی با اشاره به ۱۳ واحد بحرانی و مشکل‌دار در استان بیان کرد: این واحدها نیاز به رسیدگی عظیم دارند به طوریکه جلسات مختلفی در این باره برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: بحران‌های حاصل از خصوصی‌سازی و اجرای اشتباه اصل ۴۴ قانون اساسی منجر به مشکلاتی شد، به طوریکه رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با کارگران به آن اشاره کردند.

صادق‌زاده با تاکید به آسیب‌‌های جدی به کارگران بابت تعدیل‌های گسترده به خاطر خصوصی‌سازی تصریح کرد: امیدواریم بساط سازمان خصوصی‌سازی برچیده شود، چرا که جواب نداده و نخواهد داد.

وی افزود: بلبرینگ‌سازی، ماشین‌سازی و تولیدی حوله‌ از جمله دسته‌گل‌های خصوصی‌سازی است که کارخانه‌های مادر ما را فلج کرد.

اموال تامین اجتماعی حق‌الناس است نه بیت‌المال

عضو شورای شهر تبریز متذکر شد: اموال تامین اجتماعی حق‌الناس است نه بیت‌المال، از این‌رو بهترین کمک به سازمان گرفتن اموال ما نیست بلکه این اموال حق‌الناس بوده و با قطره قطره عرق جبین کارگر ساخته شده است.

دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر آذربایجان‌شرقی متذکر شد: عدم اجرای عقد قرارداد مستقیم با نیروی کارگر، کمر کارگر را شکسته و امنیت کاری را از بین برده و تشکل‌ها را با صفر ضرب کرده است.

وی افزود: طرح ساماندهی نیروهای موقت طرحی است که خود نمایندگان آن را امضا کرده‌اند، از این‌رو از نمایندگان مجلس می‌‌خواهیم تا دو هدیه از جمله طرح ساماندهی قراردادهای موقت و عقد قرار داد مستقیم را به کارگران بدهند.

صادق‌زاده، با ابراز تاسف از اینکه در کشورهای پیشرفته ۸۵ درصد کارگران دولتی هستند، اضافه کرد: در ایران ۸۵ درصد کارگران شرکتی، روزمزد، حجمی، فصلی و قراردادی هستند که باید علاج لازم را مجلس انجام دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا