فرمانده نیروهای تروریستی سنتکام: امنیت داخلی و راهبرد دفاع ملی آمریکا بر ایران متمرکز است

ارک خبر- رئیس فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا موسوم به «سنتکام» ضمن تکرار ادعاهای بی‌اساس واشنگتن علیه کشورمان، گفت: امنیت داخلی و راهبرد دفاع ملی آمریکا بر ایران متمرکز است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «کنت مک‌کنزی»، رئیس فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا موسوم به «سنتکام»، در مصاحبه با شبکه «اسکای نیوز عربی» با تاکید بر ادامه حضور نیروهای امریکایی در منطقه و طرح ادعاهایی بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: صدور تروریسم توسط ایران در منطقه و جهان یک تهدید درازمدت است.

مک کنزی در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود افزود: «ما با متحدان و دوستانمان در منطقه در ارتباط هستیم تا در مقابله با تهدیدهای ایران متحد باشیم. ما برای جلوگیری از اقدامات تحریک آمیز و خطرناک ایران منابعی را در نظر داریم. ایران محور امنیت داخلی و راهبرد دفاع ملی آمریکاست».

مک‌کنزی افزود: تمرکز بر ایران معضلی طولانی مدت در منطقه است، ولی در عین حال من اطمینان دارم که ستاد مرکزی ارتش آمریکا قدرت لازم برای حمایت از منافع واشنگتن و متحدان خود در تمام منطقه را دارد.

مک کنزی مدعی شد آمریکا گروه تروریستی داعش را در سوریه نابود کرده است و گفت: دولت داعش که بسیار گسترده بود، اکنون چیزی از آن نمانده است. در بلند مدت از تعداد نیروهایمان در سوریه خواهیم کاست و این اقدام با احتیاط صورت خواهد گرفت.

او در رابطه با حضور نیروهای امریکایی در عراق نیز مدعی شد: من مطمئنم که حضور نظامی ما در عراق طولانی خواهد بود ودر آنجا به مبارزه با تروریسم خواهیم پرداخت. بهترین راه حل در طولانی مدت برای نابودی گروه هایی مثل داعش، ایجاد نیروهای امنیتی محلی فعال است.

مک کنزی همچنین ادعا کرد فعالیت آمریکا در یمن، مرتبط با داعش و القاعده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا