وزیر کشور: دشمنان از اقدام نظامی علیه ایران هراس دارند/ مقابله به مثل حق ماست

ارک خبر- وزیر کشور گفت: دشمنان از اقدام نظامی در ایران هراس دارند؛ خودشان می‌دانند در صورت وقوع جنگ، پایان آن دیگر برعهده آنها نیست.به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در بیستوسومین همایش سراسری فرماندهان، روسا و مدیران ناجا اظهار کرد: دشمن به خود قول داده بود در سال ۹۷ بی‌ثباتی امنیت در کشور روی دهد و برنامه‌ریزی زیادی در این زمینه انجام دادند و بنا داشتند با هزینه کردن پول هنگفت، اعتراضات فراوانی برپا شود که با هوشیاری نیروهای امنیتی و انتظامی و علی‌رغم تمام تلاشها نتوانستند هدف خود را پیگیری کنند.
وزیر کشور با بیان اینکه سال ۹۷ با تمام فشارهای وارد شده به مردم در حوزه اقتصادی سپری شد، گفت: فشار اصلی روی مردم بود و همین مردم همراهی اصلی را داشته و مقاومت کردند، ما مدیون چنین مردمی هستیم. نیروی انتظامی ماموریتهای خود را به خوبی انجام داد، در حوزه مرزی، نیروی انتظامی به مقابله با قاچاق کالا پرداخت.
رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی با برخی کمبودها مواجه بودیم که نیروی انتظامی در این حوزه انصافاً کار خود را انجام داد، در حوزه اجتماعی نیز موضوعاتی مانند خشکسالی، کمبود آب و تنش‌های زیادی در این زمینه رخ داد و تمام آنها مدیریت شد.
وزیر کشور افزود: تحریک اقلیتها از برنامه‌های دشمنان در سال ۹۷ بود، سال قبل جزو بهترین سالها در وحدت و انسجام داخلی بود، در سال ۹۷، دشمنان گفتند جمهوری اسلامی ایران چهلمین سال انقلاب را جشن نمی‌گیرد و کار زیادی برای تحقق این کار انجام دادند، تلاش برای ناامیدی مردم در حمایت از پرچم‌داری انقلاب داشتند که دهه فجر در سال ۹۷، پر رونق‌تر و با حضور فراوان مردم انجام شد.
وی متذکر شد: در سال ۹۷ توفیقات زیادی در حوزه منطقه‌ای داشتیم؛ نفوذ سیاسی ایران در حوزه بین‌الملل و الگوی استقامت ایران به گونه‌ای در منطقه جاری شد که شاهد بروز و ظهور جریانات نو و مقاومت به سبک ایران و تشکیل نیروهای مانند بسیج هستیم.
رحمانی فضلی ادامه داد: در عرصه بین‌الملل علی‌رغم نظام سلطه و هزینه فراوان، دشمنان نتوانستد اجماع جهانی علیه ایران ایجاد کنند، باید قدر مجموعه اقداماتی را که ملت ایران در مقاومت چهل ساله دارد، بدانیم.
وزیر کشور تصریح کرد: در انتهای سال ۹۷ دولت امریکا به دنبال استمرارها فشارها بر ایران بود و شرایط را به‌گونه‌ای از همان ابتدا رقم زدند که بی‌ثباتی در کشور را تقویت کنند، اکنون با فشارهای آنها در عرصه تحریم‌ها مواجهیم، محور تمام اقدامات و فشارها، فشار بر مردم است، آنها فکر می‌کنند با افزایش فشار بر مردم می‌توانند باعث بروز تنش‌های اجتماعی و بی‌ثباتی در کشور شوند، در هشت سال دفاع مقدس، جنگ باعث وحدت بین مردم شد.
مردم به نفاق و سلطنت‌طلبان توجهی ندارند
وی افزود: اکنون با تمسک بر معاندان، فکر می‌کنند می‌توانند به اهداف خود برسند، در سال قبل در سه مورد به دنبال جمع کردن تمام معاندان بودند اما موفق نشدند زیرا پایگاهی در کشور ندارند، مردم به نفاق و سلطنت‌طلبی توجهی ندارند اما دشمنان به سیاستهای پوسیده خود بازگشتند، ما مقابل این فشارها ایستادگی می‌کنیم البته استقامت هزینه دارد و باید این هزینه‌ها را به حداقل برسانیم، هر زمان انسجام داخلی داشتیم، موفق شدیم.
رحمانیفضلی با بیان اینکه آنها از اقدامات نظامی در ایران هراس دارند، متذکر شد: دشمنان شاید قدرت آن را داشته باشند اما اعمال قدرت ندارند، دشمنان می‌دانند زمان خاتمه جنگ در صورت شروع، دیگر برعهده آنها نیست و هزینه جنگ تمام اقتصاد دنیا را تحت تاثیر قرار می‌دهد، مگر می‌شود در منطقه‌ای که اساس اقتصاد دنیا به آن وابسته است کاری انجام داد و از تبعات آن دوری جست.
قطع وابستگی از نفت باید عملی شود
وی ادامه داد: باید موضوع وابستگی از نفت را عملی کنیم، گامهای زیادی در این زمینه برداشته شده اما گامهای زیادی نیز مانده است؛ برای کسب درآمد خود، در حوزه نفتی نخواهیم ماند و به هر میزان که بخواهیم از آن استفاده می‌کنیم، حتماً حق خود می‌دانیم که مقابله به مثل کنیم، مردم ما به دنبال استقلال و آزادی هستند اما این استقلال‌طلبی حد و مرزی دارد، نجابت تا جایی است که نجابت مردم گرامی داشته شود، مرز سقف ما تا خدشه وارد شدن به آزادی و امنیت ملی است، اگر این مرزها مورد خدشه وارد شود، مردم حتماً پاسخ می‌دهند و نظام پای امنیت ملی خود ایستاده است.

وزیر کشور متذکر شد: افرادی که پشت خانه‌های شیشه‌ای ایستاده‌اند نبایند سنگ پرت کنند زیرا این سنگ به خوشان برمی‌گردد. ما در منطقه هستیم، بودیم و خواهیم بود، دشمانان در این منطقه بیگانه‌اند، جغرافی این این منطقه قابل تغییر نیست، بدانند با این اقدامات حرکاتی انجام می‌دهند که موجب انسجام مسلمانان می‌شود و سیلی به راه می‌افتد که می‌تواند برای دشمنان مهیب باشد. در موضوع داعش و جرایانات انحرافی از اول تحلیل ما این بود که چهره رحمت و مهربانی اسلام را بیشتر روشن می‌کند و این موضوع روی داد.
هیچ دستگاهی مانند نیروی انتظامی تنوع خدمات ندارد
وی با بیان اینکه بیشترین مسئولیتها به نیروی انتظامی به عنوان چهره مقتدر، امنیت‌زا و همراه با مردم مواجه است، یادآور شد: هیچ دستگاهی مانند نیروی انتظامی تنوع خدمات ندارد؛ در حوزه مبارزه با اشرار، سارقان، سلامت و ترافیک، قاچاق موادمخدر، خدمات‌دهی به مردم در حوزه‌های انتظامی باید تلاش کنیم گامهای بلندتر برداریم، دشمنان به دنبال تضعیف اقتدار هستند، مردم هر روز در حوزه کاری خود با نیروی انتظامی مواجهند، نیروی انتظامی مظهر عطوفت، مهربانی و اقتدار است.
کمترین سرقت و تخلف در مناطق سیل‌زده روی داد
رحمانی فضلی ادامه داد: در حادثه سیلی که با آن مواجه بودیم، تمام رسانه‌‌های دشمن شروع به تبلیغ درباره ناامنی و بی‌ثباتی در ایران کردند اما با عملکرد دقیق تمام نیروها، نخستین نیروهای پای کار در کنار نیروهای اجرایی، نیروهای نظامی و انتظامی بودند، برخلاف تبلیغ دشمن هیچ ناهماهنگی نداشتیم و صحنه اراده جمعی نیروها در خدمت‌رسانی به مردم روی داد، حتی میزان سرقت در این ایام کمتر از مدت زمان مشابه آن بود، کمترین تخلف در این مناطق در این ایام رخ داد.
وی خاطرنشان کرد: ۲۵ استان درگیر مسئله سیل بود، ما از دنیا تقضای کمک نکردیم اما از کمکها استقبال کردیم، ۱۷۲ هزار واحد آسیب‌‌دیده‌اند، بیش از ۱۰۰ هزار مورد وسایل زندگی آماده شده و باید تا آخر هفته به عدد ۱۷۰ هزار برسد و برنامه‌ریزی برای ساخت خانه‌ها در مدت یک سال داریم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا