پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها در تبریز از ابتدای تیرماه

ارک خبر- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز از پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها در تبریز از ابتدای تیرماه ۹۸ خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، شهرام دبیری در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تبریز با اعلام مطلب فوق گفت: نرخ کرایه تاکسی ها نسبت به نرخی که به صورت میدانی در سال ۹۷ اجرا می شد، ۲۵ درصد افزایش یافته که این مقدار نسبت به نرخ مصوب، کمی بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه این طرح برای اجرایی شدن باید به تصویب فرمانداری تبریز برسد، ادامه داد: امیدواریم این افزایش نرخ مناسب باشد تا رانندگان تاکسی ها نیز بتوانند هزینه های خودرو و معیشت خود را تامین کنند.

دبیری عنوان کرد: در عین حال ما انتظار داریم نرخ‌هایی که مصوب و تائید می‌شود، به صورت کامل اجرا شود و شهرداری نیز نظارت کافی در این خصوص داشته باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که تکلیف کرایه های غیر رند چه می شود، گفت: مقدار کمی از این نرخ ها غیر رند هستند و باید برای آنها راهکار پیدا کنیم. چون قرار بود افزایش نرخ کرایه ها بیش از ۲۵ درصد نباشد، به همین دلیل برخی کرایه ها رند نیستند.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص زمان راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی، یادآور شد: بنا بر اعلام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز، پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی‌ها از ابتدای تیر ۹۸ اجرا می‌شود که در این صورت نیازی به رند کردن کرایه‌ها نیست و کرایه واقعی از سوی مسافر پرداخت می‌شود.

گفتنی است به پیشنهاد سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز، ۲۵ درصد افزایش قیمت کرایه تاکسی‌ها نسبت به قیمت واقعی در جلسه امروز شورا تصویب شد. این طرح برای اجرایی شدن باید به تصویب فرمانداری تبریز برسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا