کودکان زیر ۵ سال نباید بیش از یک ساعت به نمایشگر نگاه کنند

ارک خبر- سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که بچه‌های زیر ۵ سال نباید بیش از یک ساعت به نمایشگر نگاه کنند و نوزادان کمتر از یک سال کلاً نباید به نمایشگر بنگرند.

کودکان زیر ۵ سال نباید بیش از یک ساعت به نمایشگر نگاه کنند
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از آسین ایج، سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که بچه‌های زیر ۵ سال نباید بیش از یک ساعت به نمایشگر نگاه کنند و نوزادان کمتر از یک سال کلاً نباید به نمایشگر بنگرند.

امروزه بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند برای اینکه وقت کمتری را صرف بچه‌ها کنند آنها را در برابر تلویزیون و رایانه رها کنند تا آنها بدین شیوه سرگرم شوند، اما سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که این کار برای سلامت بچه‌های کم سن و سال بسیار مضر است.

بر اساس دستورالعمل تازه سازمان بهداشت جهانی، بچه‌های زیر ۵ سال بهتر است به جای مشاهده تلویزیون یا رایانه در داخل کالسکه یا رختخواب خود استراحت کنند یا به بازی‌های سالم ومناسب سن خود در محیط باز و در کنار همسالان خود بپردازند.

در عین حال اطفال کمتر از یک سال به هیچ وجه نباید تلویزیون نگاه کرده یا به صفحه رایانه شخصی خیره شوند. بچه‌های ۲ تا ۴ سال نیز باید ابتدا در فعالیت‌های فیزیکی مشارکت کنند و در مرحله بعد حداکثر یک ساعت از وقت خود را صرف مشاهده تلویزیون کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا