مرگ ها بر اثرمصرف موادمخدر ۲۰ درصد افزایش یافت

ارک خبر- سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در سال گذشته سه هزار و ۶۷۲ نفر بر اثر سوءمصرف مواد مخدر و محرک در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال ۹۶ که آمار تلفات سه هزار و ۵۶ نفر بود، با افزایش ۲۰ درصدی مواجه بوده است.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان پزشکی قانونی کشور در سال گذشته ۳ هزار و ۶۷۲ نفر بر اثر سوءمصرف مواد و عوارض ناشی از آن در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که آمار تلفات سه هزار و ۵۶ نفر بود، افزایش ۲۰٫۲ درصدی را نشان می دهد.
در سال گذشته از کل مرگ ها به دلیل اعتیاد، سه هزار و ۲۱۳ نفر مرد و ۴۵۹ نفر زن بودند که در مقایسه با تعداد درگذشتگان در سال ۹۶ به ترتیب ۱۹٫۳ درصد در مردان و ۲۶٫۴ درصد در زنان افزایش نشان می دهد.
بر این اساس در سال گذشته استان های تهران با ۹۰۰، فارس با ۳۳۶ و خراسان رضوی با ۲۸۰ متوفی، بیشترین و استان های خراسان جنوبی با ۶، گلستان با ۱۹ و ایلام با ۲۰ متوفی، کمترین آمار مرگ بر اثر سوءمصرف مواد را داشته اند.
این در حالی است که مرگ بر اثر سوءمصرف مواد محرک با ۳۳۲ مورد،‌ ۹ درصد از کل مرگ های ناشی از سوءمصرف مواد را به خود اختصاص داده است که نسبت به سال گذشته ۱۱٫۵ درصد کاهش را نشان می دهد در حالی که مرگ ناشی از سوءمصرف مواد مخدر در همین مدت منجر به مرگ ۳۳۴۰ نفر شده است که افزایش ۲۴٫۱ درصدی را نسبت به سال ۹۶ نشان می دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا