تصدی‌گری دولتی در حوزه سینمایی پایان می‌یابد

ارک خبر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت:حمایت از تمرکز زدایی و پایان تصدی‌گری دولتی در حوزه سینمایی از اهداف و رویکردهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمد محمدپور در نشست اعضای شورای بررسی فیلم و فیلمنامه آذربایجان شرقی،اظهار داشت: در طول سال‌های اخیر و در حوزه سینما موفقیت‌های چشمگیری اتفاق افتاده است، که این موفقیت ها مسیر را برای فکرهای فراتر و گام های بلندتر فراهم ساخته و فیلم و سینمای استان در حوزه کشوری و جهانی خوش درخشیده است.

وی افزود: آمار استقبال مردمی از اکران فیلم در سینماها نیز رشد چشمگیری داشته و فضای سینما و اکران فیلم و رویدادهای سینمایی چون جشنواره فیلم فجر، جشنواره فیلم کوتاه تبریز و جشنواره فیلم مستند با تحول شگرفی روبه رو شده که این خود گواه روشنی بر حرکت رو به رشد صنعت سینمای استان است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در ادامه، با اشاره به ورود بخش خصوصی جهت گسترش فضاهای فرهنگی و سینمایی خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با افزایش تعداد سینما و صندلی‌های سینماها موجب ایجاد یک جریان سینمایی در سطح استان شدند.

وی ادامه داد: ارتقای محتوایی فیلم‌های تولید شده از دیگر شاخص‌های رشد فیلم و سینما در استان است و امیدواریم با تداوم فعالیت‌های بخش خصوصی و رویکردهای حمایتی اداره کل این روند تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی یادآور شد: فعال بودن انجمن سینمای جوان استان، تشکیل انجمن انیمیشن استان ، راه اندازی خانه مستند تبریز ، فعالیت انجمن سینما گران استان و رویدادهای مختلف سینمایی استان که در طول سال‌های اخیر بصورت پی در پی و متوالی صورت گرفته است، نشان دهنده‌ این‌ است که روند افول فضای سینمای استان تبدیل به فضای رو به رشد شده است.

محمدپور افزود: حمایت از تمرکز زدایی و پایان تصدی‌گری دولتی در حوزه سینمایی از اهداف و رویکردهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

وی ابراز کرد: شورای بررسی فیلم و فیلمنامه استان دیدبان فعالیت های سینمایی استان در حوزه تولید فیلمنامه و فیلم است و دقت و توجه اعضای این شورا به رویدادهای سینمایی استان و رصد کلیه فعالیت های تولید محتوای سینمایی از پارامترهای موفقیت این شورا است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در پایان، بر نقش تأثیر گذار شورا در کیفی سازی تولیدات سینمایی استان در حوزه‌ فیلم کوتاه، داستانی، مستند، انیمیشن و همچنین بر برگزاری منظم جلسات این شورا و اعلام نظر به همراه دقت و سرعت و حذف موانع تولید فیلمنامه و فیلم در سطح استان تاکید کرد و گفت: رویکرد شورا بر پایه بستر سازی و اصلاح مسیر تولید فیلمنامه و فیلم استوار باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا