کارت زرد بیشتر رویای دختران فوتبالیست ایران را بر باد داد

ارک خبر- دختران فوتبالیست جوان ایران (زیر ۱۹ سال ) در حالی که خود را برای شکست ویتنام برابر کره جنوبی و جشن صعود به مرحله نهایی رقابت های قهرمانی جوانان آسیا آماده می کردند، با وجود هم امتیازی، اما به دلیل دریافت کارت های زرد بیشتر از صعود بازماندند.
به گزارش ایرنا، تیم فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران در سومین دیدار خود که امروز در مرحله دوم رقابت های قهرمانی آسیا به میزبانی ویتنام برگزار شد، با پیروزی پنج بر یک نخستین پیروزی خود را تجربه کرد و خیز نهایی برای صعود به مرحله نهایی را برداشت.
اگر چه دیدار تیم های کره جنوبی و ویتنام نیز امروز با شکست ۲ بر یک ویتنام همراه بود، اما به دلیل تعداد کارت های زرد و قرمز داده شده به بازیکنان ۲ تیم ایران و ویتنام، این تیم ویتنام بود که امروز با خوش شانسی به عنوان تیم دوم راهی مرحله نهایی شد تا فوتبالیست های جوان ایران در میدان قهرمانی آسیا حضور نیابند.
ملی پوشان ایران در این مرحله با ویتنام، لبنان و کره جنوبی در گروه B همبازی بودند. نماینده ایران در دیدار نخست برابر ویتنام به تساوی یک بر یک دست یافت، در بازی دوم مقابل کره جنوبی شکست را با نتیجه ۲ بر صفر پذیرفت و در نهایت با پیروزی برابر لبنان به کار خود در این رقابت ها پایان داد.
براین اساس تیم کره جنوبی با کسب سه پیروزی برابر تیم های لبنان ( ۹ بر صفر )، ایران( ۲ بر صفر) و دختران ویتنامی (میزبان) به عنوان تیم نخست این گروه به مرحله نهایی صعود کرد. تیم میزبان با کسب تساوی برابر ایران، شکست چهار بر یک برابر لبنان و شکست مقابل کره جنوبی به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود کرد.
این در حالی بود که تیم ایران نیز با کسب ۴ امتیاز با تیم میزبان هم امتیاز بود.
در گروه نخست این رقابت ها (A) استرالیا با ۹ امتیاز از سه پیروزی در برابر تیم های ازبکستان، میانمار (میزبان) و نپال به مرحله نهایی صعود کرده است و تیم های میانمار و ازبکستان هر یک با سه امتیاز به ترتیب در رده دوم و سوم ایستاده اند و امروز تیم دوم صعود کننده این گروه مشخص می شود ضمن اینکه تیم نپال بدون امتیاز از دور این رقابت هاحذف شده است.
مرحله نهایی رقابت های فوتبال قهرمانی دختران جوان آسیا پنجم تا هجدهم آبان ماه سال جاری به میزبانی تایلند برگزار می شود.
پیش تر تیم های تایلند، ژاپن، کره شمالی و چین به مرحله نهایی رقابت ها قهرمانی آسیا راه یافته اند و تاکنون صعود تیم های کره جنوبی و ویتنام از گروه B و استرالیا و میانمار از گروه A حتمی شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا