سومین جشنواره شعر و موسیقی عاشیقلار ارسباران در ورزقان به کار خود پایان داد

ارک خبر- سومین جشنواره منطقه ای شعر و موسیقی عاشیقلار ارسباران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی با معرفی آثار برتر در ورزقان‌ به کار خود پایان داد.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سومین جشنواره شعر و موسیقی عاشیقلار ارسباران با شرکت ۱۱۰ اثر از شهرستان های ورزقان، اهر، جلفا، کلیبر، خداآفرین، هریس و هوراند به پایان رسید و به آثار برتر تندیس جشنواره، لوح سپاس و هدایای نقدی داده شد.

در این جشنواره از ۷۰ قطعه شعر ارسالی به جشنواره، شعر ابراهیم قبله آرباطان به عنوان اثر برگزیده، شعر مصطفی عزتی مقام اول بخش شعر، شعرهای ابراهیم کاظم زاده وکوثر نظری مشترکاً مقام دوم و شعرهای علیرضا انباز و شهلا نوروزی مشترکاً مقام سوم را کسب کردند.

همچنین در بخش شعر از دو اثر به عنوان آثار قابل تقدیر که اشعار رحمان رضازاده و مریم بیرامی اهر لوح سپاسی اهداء شد.

در بخش موسیقی از میان ۴۰ اثر، ۹ اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شد. در بخش موسیقی عاشیقلار گروهی؛ گروه عاشیق محبوب عبدی صاحب مقام اول ، گروه عاشیق یوسف دهقان مقام دوم و گروه عاشیق حامد خلفی نژاد مقام سوم را از آن خود کردند.

در بخش تکنوازی با قوپوز نیز عاشیق برهان ابراهیمیان توانست مقام اول را ازآن خود کند و محمد لطفی به مقام دوم و پیمان جعفری مقام سوم را کسب کرد.

در بخش تکخوانی با قوپوز عاشیق یاشار هادی مقام اول را کسب کرد و عاشیق رامین مولاپور وعاشیق حسین آبنار به ترتیب به مقام های دوم و سوم دست یافتند.

همچنین عاشیق یاشار هادی از سوی داوران عنوان پدیده جشنواره را ازآن خود کرد.

گفتنی است؛ در بخش شعر اماموردی قلی پور، توکل محمودی، فردین الهیاری، شجاع زبانی و در بخش موسیقی محمد عبادی، چنگیز بی ریا و عوض عبادپور داوری آثار را بر عهده داشتند .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا