تور‌های طبیعت گردی در اردبیل ساماندهی می‌شود

ارک خبر- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: در راستای برخورد با تور‌های غیرمجاز و توسعه برنامه‌های گردشگری، تور‌های طبیعت گردی در استان اردبیل ساماندهی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، صغری فرشی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل در جلسه ساماندهی دفاتر خدمات گردشگری گفت: در راستای برخورد با تور‌های غیرمجاز و توسعه برنامه‌های گردشگری در سطح استان، تور‌های طبیعت گردی در استان اردبیل ساماندهی می‌شود.

وی افزود: ساماندهی دفاتر خدمات مسافرتی و دفاتر و ارایه برنامه‌های عملیاتی در خصوص تور‌های طبیعت گردی و تور‌های خارجی و داخلی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اهداف معاونت گردشگری استان است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان داشت: آژانس‌ها و دفاتر گردشگری نباید خارج از قانون و ضوابط فعالیت داشته باشند.

فرشی تاکید کرد: ابهام زدایی و تعریف ضوابط و دستورالعمل برای اجرایی کردن این تور‌ها و و برخورد قانونی با تور‌های غیرمجاز از جمله برنامه‌های ما در سال جاری است.

وی بیان داشت: اطلاع رسانی در خصوص تور‌های غیرمجاز و همچنین برنامه‌های حمایتی از تمامی دفاتر خدمات گردشگری نیز از جمله اقدامات اداره کل در این خصوص خواهد بود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اینکه تور‌های طبیعت گردی به منظور افزایش شور و نشاط اجتماعی برگزار می‌شود، افزود: افزایش نظارت بر نحوه عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و همچنین رعایت موازین اخلاقی، اسلامی و قانونی از جمله برنامه‌های ما در این زمینه است.

فرشی عنوان کرد: در این رابطه با هماهنگی دستگاه محترم قضایی و مجموعه نیروی انتظامی برای سالم سازی و فعالیت در حوزه برگزاری تور‌های طبیعت گردی تا یک ماه آینده نسبت به ساماندهی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نیز اقدامات لازم به عمل خواهد آمد.

وی اضافه کرد: در هفته آتی نشست هماهنگی با حضور مدیران عامل و نیز مدیران فنی و دفاتر خدمات مسافرت گردشگری و نیز راهنمایان گردشگری فعال در این حوزه به همراه مدیران دستگاه‌های دخیل در این موضوع از جمله معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل، اداره کل ورزش و جوانان، مجموعه نیروی انتظامی، دستگاه قضایی برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا