به غیر از مهار پساب در کمترین زمانبه چیزی دیگری فکر نمی کردیم

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان: در گفتگو با نماینده مدیریت  بحران شرکت آبفا اصفهان مستقر در اهواز مطرح شد:

به غیر از مهار پساب در کمترین زمانبه چیزی دیگری فکر نمی کردیم

به گزارش  ارک خبربه نقل از دنیای اسرار:در نیمه فروردین ماه سال جاری که استان خوزستان به دلیل بارش های بی امان دچارسیل شد و این حادثه غیر مترقبه تبعاتی همچون پس زدگی فاضلاب در خیابانها،معابر،کوچه ها و منازل مردم به بار آورد ،اکیپ بحران شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با هدف امداد رسانی به مردم خوزستان و مهار این حادثه به شهر اهواز اعزام شدند براین اساس گفتگویی با محمد جمشیدیان  نماینده مدیریت  بحران شرکت آبفا اصفهان، درخصوص اقداماتی که در راستای مهار فاضلاب جاری  شده در برخی از مناطق شهر اهواز انجام دادند صورت گرفت
  1. پس از ورود اکیپ بحران آبفا اصفهان به شهر اهواز، پس از ۷۲ ساعت خبر از مهارپساب فاضلاب شرق اهواز توسط این اکیپ اعزامی آمد لطفا پیرامون این موضوع توضیحاتیبیشتری دهید؟ساعت  ۱۵، بیستم فروردینماه   اکیپ بحران آبفا اصفهان که مجهز به  پمپ کف کفش ،موتور برقی و تجهیزات بحران بود به شهر اهواز اعزام شد و در ساعت ۲بامداد روز ۲۱ فروردین به شهر اهواز رسیدیم و با مشاهده اینکه برخی از نقاط شهرغرق در پساب است . طی استراحت کوتاهی در ساعت ۶ صبح عملیات مهار پساب فاضلاب را آغازنمودیم.
  2. افراد و تجهیزات را در مناطق آسیب دیده تقسیم نمودید و بطور هماهنگ مهار  پساب فاضلاب را در سطح شهر آغاز کردید؟ دقیقا، بهمحض ورود به اهواز اکیپ بحران آبفا اصفهان به ۹ گروه تقسیم شد که هر گروه با دراختیار گرفتن تجهیزات ،مهار پساب را عملیاتی نمودند بعنوان مثال پیکاپ بحران منطقه  یک اصفهان عملیات تخلیه و پمپاژ فاضلاب محله های کوی ملت ،کارون،کوروش،دانیال وانتهای کوچه مسجد امام حسن(ع) زرگان، پیکاپ بحران منطقه ۲ اصفهان عملیات تخلیه وپمپاژ فاضلاب محله های کوی ملت ،کارون،کوروش،دانیال و انتهای کوچه فرهاد زرگان ،پیکاپ بحران منطقه ۵ اصفهان عملیات تخلیه و پمپاژ فاضلاب محله های کوی ملت،کارون،کوروش،دانیال و انتهای کوچه ۱،۳و۴ پاستوریزه،پیکاپ بحران منطقه ۳ اصفهان عملیات تخلیه و پمپاژ فاضلاب محله های کوی ملت ،کارون،کوروش،دانیال و انتهای کوچه۵،۶،۸،و ۹ پاستوریزه ،بادیسان بحران آبفا اصفهان عملیات تخلیه و پمپاژکوچه شماره ۱پاستوریزه ،بادیسان بحران عملیات تخلیه و پمپاژ فاضلاب منهول ،نبش چهارراه گلبهار،و بنز ۱۹۱ عملیات تخلیه و پمپاژ فاضلاب با پمپ خودمکش و مخزن ذخیره را اجرایینمودند.
  3. این ۹ اکیپ در طی ۳ روز موفق به مهار بخشی از پساپ فاضلاب  شهر اهواز شدند بغیر از فعالیت شبانه روزی آنهاچه عاملی باعث این فعالیت جهادگونه شد؟ اگر بگویم در ۳ روز اول ،برخی از افرادگروه بصورت شبانه روزی فعالیت می کردند مبالغه نکرده ام  چون وقتی می دیدیم از منهول ها بصورت جوشان  فاضلاب در سطح شهر سرازیر می شود و این رویداد زندگی مردم را با مخاطراتی روبرو میکند نمی توانستیم بغیر از مهار پساب در کمترین زمان به چیزی دیگری فکر کنیم وهمه  همراهان فقط درصدد رفع  سریع این حادثه  بودند.
  4. برخی از  مردم  در مواقعی که خساراتی بابت وقوع بحران در زمینههای مختلف متحمل می شوند دچار تنش هایی می گردند آیا مردم  آسیب دیده اهواز در هنگامی که شما قصد کمک بهآنها را داشتید همکاری می کردند؟ اکیپ بحران آبفا اصفهان  ، قسمتهایی از شهر اهواز  که مهار پساب فاضلاب آن را برعهده گرفته بودکاملا عرب نشین بودند این گروه از هموطنانمان معتقد بودند که ما از اصفهان آمدیم  تا به آنها کمک کنیم پس نهایت همکاری را با اکیپ بحران اصفهان داشتند و با رفتارخوبی که با ما داشتند گروه را در امر امداد رسانی یاری می کردند.
  5. شما بعنوان مدیر اکیپ اول بحران آبفا اصفهان ۱۰ روز در شهر اهواز مستقر بودید بغیراز توان فنی و تخصصی در مقابله با حوادث غیر مترقبه ،  چه عامل دیگری را بسیار موثر در مهار سریع  بحران  می دانید؟ من بغیراز حضور در شهراهواز به جهت کمک به مردم آسیب دیده این شهر،در زمان وقوع زلزله غرب کشور به منظوراصلاح شبکه آب به کرمانشاه اعزام شدم و نیز در استان اصفهان بحران کم آبی درشهرهای نایین و خوروبیانک همچنین بحران ریزش شبکه فرسوده فاضلاب شاهین شهر راتجربه  کردم بر این اساس می توان گفت   آنچه در مواقع مهار بحران بیش از پیش نیاز است ،در نهایت آرامش ، خونسردی همدردی کردن  وتسلی بخشیدن به آسیب دیده گان است و نیز مدیر گروه باید با انگیزه دادن وارائه رهنمودهای لازم به همراهان، اکیپ را در انجام موفق  ماموریت محوله یاری کند این درحالیست که  موفقیت در مهار فاضلاب جاری شده در شهر اهواز را نیز مرهون توصیه و پی گیری  های  شبانه روزی مهندس امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان  می دانیم    و حضور خود در اکیپ بحران آبفا اصفهان را ناشی از توجهات خداوند و  آقاامام زمان(ع) میدانم.
  6. اصفهان معین اهواز در مواقع وقوع بحران است براین اساس استان اصفهان چقدر موفق  در امدادرسانی به هموطنانمان در شهر اهواز بوده است؟بغیر از اکیپ بحران آبفااصفهان ،مهندس غلامی معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری اصفهان ،مدیرکل حوادث  غیر مترقبه استانداری اصفهان ، و دیگر مسئولان استان حضور داشتند همه مسئولان  هنگامی که از نزدیک نظاره گر آسیب های ناشی از سیل بودند بی وفقه  راههای به حداقل رساندن خسارات این حادثه غیر مترقبه را توصیه کردند و در این  زمینه از هیچ کوششی دریغ ننمودند  بی تردیداصفهانی ها در مهار حوادث ناشی از سیل در استان خوزستان و دیگر استانها نقش موثریداشتند چراکه با همدلی و همکاری می توان بر بسیاری از مشکلات در کشور  غلبه کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا