جشنواره و همایش شمس و مولانا در دو بازه زمانی مجزا برگزار می‌شود

ارک خبر- دبیر همایش شمس و مولانا گفت: تاکنون ۵۰ اثر در بخش‌های شعر، موسیقی و تایپوگرافی به دبیرخانه جشنواره شمس و مولانا ارسال‌شده و جشنواره و همایش شمس و مولانا در دو بازه زمانی مجزا برگزار می‌شود.
رضا جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خوی، درباره چگونگی برگزرای همایش شمس و مولانا در این شهرستان اظهار داشت: تمامی برنامه‌ریزی‌ها برای بلندآوازه کردن شمس و مولانا است و وجود بارگاه حضرت شمس در خوی یک گنجینه پر بهاء برای توسعه فرهنگی و اقتصادی شهر است.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۱۰۰ گروه موسیقی معتبر برای حضور در جشنواره ملی شمس و مولانا اعلام آمادگی کردند که از این تعداد ۱۴ گروه برای اجرای برنامه‌های خود در جشنواره انتخاب شدند و در این میان حضور سفرای خارجی، شخصیت های سرشناس ملی و شرکت‌های مختلف اقتصادی در آن همایش از برکات فرهنگی بود.

جعفرپور افزود:کمیته‌های رسانه، اطلاع‌رسانی و علمی با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، شعر، موسیقی، تایپوگرافی و جشنواره در تولیت شمس تبریزی تشکیل‌شده که این کمیته‌ها هر هفته دو بار برای هماهنگی و پیشبرد اهداف جشنواره و کنگره جلساتی برگزار می‌کنند.

دبیر همایش شمس و مولانا با اشاره به دلیل عدم همکاری با نوید مثمر در بخش داوری شعر گفت و افزود: نوید مثمر برخلاف هماهنگی‌های انجام‌شده، پاسخگوی هماهنگی‌های لازم برای برگزاری همایش نبودند و به همین سبب اردشیر کامکار جایگزین نوید مثمر در داوری شعر جشنواره شد و همچنین در متن فراخوان بخش شعر جشنواره، تأکید بر ارسال اشعار به زبان فارسی نشده و بنابراین در صورت ارسال اشعار ترکی، داور شعر ترکی به داوران بخش شعر جشنواره اضافه می‌شود و تاکنون ۵۰ اثر فردی و گروهی در بخش‌های شعر، موسیقی و تایپوگرافی به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شده است.
جعفر پور گفت: تاکنون سه آژانس گردشگری از کشور ترکیه برای شرکت در جشنواره شمس و مولانا اعلام آمادگی کردند که در صورتی که شرایط اقامت آنها در شهرستان فراهم شود، این سه آژانش گردشگری در جشنواره شرکت می‌کنند و جشنواره در بازه زمانی ۲۰ الی ۲۸ مردادماه امسال به مناسبت هفته امامت و ولایت برگزار می‌شود و خود همایش بین المللی علمی شمس و مولانا در ۷ و ۸ مهرماه ۹۸ در روز شمس و مولانا برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا