بازدید و بررسی جز به جز پروژه های راه و شهرسازی شهرستان سمیرم

پایگاه خبری ارک خبر-اصفهان:

بازدید و بررسی جز به جز پروژه های راه و شهرسازی شهرستان سمیرم

در سفر یک روزه  حمیدرضا امیرخانی مدیر کل راه وشهرسازی استان به همراه دکتر اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین شهرستان ، از غالب پروژه های در دست ساخت و یا مطالعه راه های روستایی و نیز بخش مسکن و بازآفرینی شهری سمیرم بازدید شد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان در این سفر که به منظور بررسی مسائل و مشکلات موجود بر سر اجرای پروژه ها به ویژه راه های روستایی شهرستان سمیرم انجام شد  از ۲۰ پروژه بازدید به عمل آمد و برای اجرایی شدن و یا تعیین تکلیف آنها اتخاذ تصمیم شد.

حمیدرضا امیرخانی مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در رابطه با پروژه های بازدید شده شهرستان سمیرم گفت : محور آغداش-اسلام آباد به طول ۴ کیلومتر و مبلغ قرارداد ۱۱ میلیارد ریال ، محور دولت قرین به طول ۳٫۵ کیلومتر با مبلغ قرارداد ۱۲ میلیارد ریال و محور شهید-دژکرد به طول ۱۵ کیلومتر و مبلغ قرارداد ۴۰ میلیارد ریال مراحل مقدماتی و زیرسازی آن انجام گرفته و بعد از تهیه قیر مورد نیاز آن اسفالت آن تکمیل می گردد.

وی ادامه داد : محور زمان کهریز-خسرو شیرین به طول ۵٫۵ کیلومتر و مبلغ قرار داد ۲۱ میلیارد ریال، خاکبرداری و بستر سازی آن انجام شده و مابقی عملیات به زودی آغاز می گردد.

امیرخانی افزود : محور گرموک –همنجان به طول ۱٫۵ کیلومتر در حال انعقاد قراردادی به مبلغ ۲۲ میلیارد ریال است که به محض ابلاغ قرار داد آن عملیات اجرایی آغاز خواهد شد و تعریض باند دوم محور سه راهی مروک-مهرگرد به طول ۱۰کیلومتر نیز، نقشه های ۱٫۵ کیلومتر از آن تهیه شده و در صورت آزاد سازی  به زودی عملیات خاکی بخشی از این محور آغاز خواهد شد و محورهای خفر-سرباز و گود تپه نیز در حال مطالعه هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی در خصوص محور قدمگاه نیز ادامه داد: محور قدگاه در صورت احداث فاصله مرکز بخش پادنا به مرکز شهرستان را ۳۰ کیلومتر نزدیک می کند این محور از نظر زمین شناسی و توپوگرافی موقعیت مناسبی دارد و مطالعات و قرار داد نقشه برداری آن انجام شده و امیدوار هستیم بعد از مصوب شدن طرح، راه گشایی و اجرای عملیات آن آغاز گردد.

گفتنی است در ادامه از محور حنا ، بافت سیل زده کوشک قلعه واحد های مسکن مهر آبشار سمیرم که در سه طبقه و با مشارکت بانک صادرات ساخته شده و تعدادی از واحدها جهت واگذاری به خانوارهای دو معلولی  نیز بازدید شد.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا