۷۰ درصد دام آذربایجان شرقی علیه تب برفکی واکسینه شدند

ارک خبر- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: در اجرای طرح واکسیناسیون تب برفکی ۳ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۱۱۶ راس گوسفند و بز معادل ۷۰ درصد دام سبک استان علیه این بیماری واکسینه شدند.
۷۰ درصد دام آذربایجان شرقی علیه تب برفکی واکسینه شدند
به گزارش ایرنا، امیرحسین بهداد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این طرح از اواخر بهمن سال ۹۷ آغاز و تا کنون ادامه دارد، افزود: با توجه به تداوم این طرح پیش بینی می شود تعدا دام واکسینه شده به بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام برسد.
وی اظهار داشت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده توسط این اداره کل این بیماری تحت کنترل بوده و تاکنون گزارشی از این بیماری در استان گزارش نشده است و احتمال بروز بیماری در دام ها در ماه های پیش رو خیلی کم است.
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه طرح واکسیناسیون تب برفکی در دام های سنگین نیز از اواسط بهمن ۹۷ شروع شده و همچنان ادامه دارد، گفت: در اجرای این طرح ۱۴۳ هزار و ۸۲۰ راس دام واکسینه شده است.
بهداد ادامه داد: با توجه سطح پایین همکاری دامداران و روستائیان با گروه های دامپزشکی ادامه این روند نگران کننده بوده و احتمال شیوع مجدد این بیماری و خسارت های اقتصادی برای دامداران استان وجود دارد.
وی گفت: واکسن های تب برفکی تولید داخل و خارج به حد کافی موجود بوده و مشکلی از بابت تامین واکسن وجود ندارد.
تب برفکی یک بیماری واگیر بوده و واکسینه نشدن دام ها خسارت های فراوان اقتصادی به صنعت دامپروری و سرمایه دامی استان وارد می کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا