حمایت تمام قد ترامپ از جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه

ارک خبر- «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که به خوش خدمتی به رژیم اشغالگر صهیونیست شهرت دارد، بامداد دوشنبه در اقدامی کاملا جانبدارانه اعلام کرد که به صورت کامل از اقدامات و کشتار رژیم تل آویو در نوار غزه حمایت می کند.
حمایت تمام قد ترامپ از جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه
به گزارش ایرنا، ترامپ این سخنان را براساس عادت همیشگی اش در حساب توئیتری خود بیان کرده است.
ترامپ که با اتخاذ سیاست های حمایتی اش در جنایت های رژیم صهیونیستی سهیم است، در بخش دیگری از این توئیت خطاب به مردم مظلوم فلسطین نوشت : این اقدامات (پرتاب موشک) علیه اسرائیل برای شما چیزی جز بدبختی بیشتر دربر نخواهد داشت. خشونت ها را پایان دهید و به سوی صلح حرکت کنید. این امر می تواند روی دهد.
براساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در درگیری های دو روز گذشته گروه های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی تاکنون ۲۴ فلسطینی کشته و ۱۵۴ تن دیگر زخمی شدند.
همچنین شمار کشته های رژیم صهیونیستی در نتیجه شلیک موشک های مقاومت که در پاسخ به حملات بی امان ارتش تل آویو به نوار غزه و کشتار مردم این باریکه صورت گرفت، به چهار نفر رسیده است و ۴۱ تن نیز زخمی شدند.
رئیس جمهوری آمریکا پنجم فروردین ماه گذشته و تنها دو هفته پیش از انتخابات پارلمانی سرزمین های اشغالی در اقدامی که مغایر با تمامی قوانین بین الملل و قطعنامه های شورای امنیت بود، حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اشغالی سوریه را به رسمیت شناخت.
یکسال پیش از آن نیز دولت آمریکا ۲۴ اردیبهشت ۹۷ در اقدامی تحریک آمیز و در تعارض با تمامی قطعنامه های بین المللی، سفارت ایالات متحده را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل کرد.
از دیگر حمایت های آمریکا از رژیم صهیونیستی، می توان به قطع کمک های دولت ترامپ به آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا)، اخراج سفیر فلسطین از واشنگتن و مسدود کردن حساب وی اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا