گوشت تنظیم بازاری در فروشگاه‌های زنجیره ای توزیع نمی‌شود

ارک خبر- مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شیوه توزیع گوشت تنظیم بازاری از آغاز اسفند پارسال تغییر کرد و این گوشت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره بار و اصناف توزیع نمی‌شود.
به گزارش ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمد قبله» روز دوشنبه افزود: اخباری که درباره شیوه توزیع گوشت با کارت ملی در این مراکز مطرح می شود، مبنایی ندارد.
وی ادامه داد: گوشت تنظیم بازار با دریافت کارت ملی یا کد ملی افراد توزیع نمی شود، بلکه توزیع بر اساس کد ملی سرپرست خانوار انجام می شود.
قبله بیان داشت: طبق برنامه ریزی با هدف دسترسی خانوارها به گوشت با قیمت تنظیم بازار، مقرر شده به ازای هر کد ملی سرپرست خانوار چهار کیلو گوشت یا نیم شقه تخصیص یابد، در نتیجه در فرآیند تخصیص نیازی به حضور افراد خانوار وجود ندارد.
وی تاکید کرد: در واقع گوشت بین جامعه هدف یعنی جامعه کارگری، کارمندی، لشگری و کشوری و غیره توزیع می شود و خبر ضرورت حضور فرزندان برای دریافت گوشت در فروشگاه‌ها درست نیست.
گزارش وزارت صنعت می افزاید: این توضیحات مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارتخانه در پاسخ به اظهاراتی است که مدعی بودند سرپرست خانوارها نمی‌توانند با کارت ملی فرزندان خود، سهمیه گوشت دولتی آنان را دریافت کند زیرا مسئولان توزیع ادعا می‌کنند تحویل سهمیه ماهانه گوشت دولتی فقط با حضور شخص ممکن است و به همین دلیل فرزند شاغل یا دانش آموز یک خانوار باید برای دریافت ۲ کیلو گوشت به نرخ دولتی مرخصی بگیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا