کتاب «آخر شهید می شوی» رونمایی شد

ارک خبر- کتاب «آخر شهید می شوی»، روایتی از زندگی و شهادت صادق عدالت اکبری، از شهدای مدافع حرم، نوشته حسین شرفخانلو، طی مراسمی در باغ کتاب تبریز رونمایی شد.
به گزارش ایرنا، نویسنده کتاب «آخر شهید می شوی» با اشاره به اینکه شهید صادق عدالت‌اکبری با اتکاء به روحیه پدر در جبهه مقاومت حاضر و آخر سر هم ژن خوب واقعی شد، گفت: در این کتاب سعی شده است زوایای مختلف زندگی صادق را از زبان مادرش بی‌ کم و کاست به رشته تحریر درآوریم.
شرفخانلو افزود: آنچه بنده را بر آن داشت تا کتابی برای صادق بنویسم، آشنایی قبلی با شهید بود؛ او از بسیجیان همیشه در صحنه بود که به‌ خاطر حضور فعال و مستمر در عرصه‌ ها، چهره‌ ای نام‌ آشنا و در عین حال محبوب تلقی می ‌شد.
وی با اشاره به شهادت صادق عدالت‌اکبری در سالروز شهادت حضرت زینب (س)، گفت: در دورانی که اخبار ژن خوب‌ها می ‌رسید و همچنان هم می ‌رسد، صادق به شهادت رسید.
شرفخانلو ادامه داد: پدر مرحوم صادق عدالت‌اکبری، زحمات بسیاری برای این انقلاب کشید اما هیچگاه دنبال سهم خود از سفره انقلاب نبود و ای کاش دار فانی را وداع نمی ‌گفت و این کتاب را می‌ دید.
به گزارش ایرنا، مادر شهید صادق عدالت اکبری نیز در این مراسم گفت: اگر شاهد حضور خیل کثیری از مدافعان حرم در جبهه مقاومت و دفاع از حریم آل‌الله هستیم، به‌ خاطر شهدای دوران دفاع مقدس بود که این روحیه را به نسل جوان منتقل کردند.
حکیمه غفوری با بیان اینکه شهدای مدافع حرم از شهیدان دوران دفاع مقدس الگو برداری کردند و گام در عرصه‌ مقاومت و ایثار گذاشتند، اظهار داشت: صادق به آرزوی دیرینه‌اش یعنی شهادت رسید.
وی افزود: از تمام کسانی که در گردآوری این کتاب سهیم بودند و به ‌ویژه نویسنده کتاب تشکر می‌کنم و به روح پدر ایشان درود می ‌فرستم.
شهید صادق عدالت اکبری متولد سال ۱۳۶۷ در تبریز از سال ۹۴ به سوریه عازم شد و بعد یک سال جنگ علیه تروریست‌های وهابی همزمان با سالروز شهادت حضرت زینب (س) در محور عزیزه‌ حلب در عمق خاک جبهه النصره منطقه دلامه به فیض شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا