نتیجه بازی تراکتورسازی با سپیدرود قابل تغییر نیست

ارک خبر- رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: نتیجه بازی تراکتورسازی با سپیدرود قابل تغییر نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، احمد رضا براتی در خصوص تغییر نتیجه بازی اظها کرد: شرط‌بندی اگر ثابت هم شود موجب تغییر نتیجه بازی نمی‌شود و چنین قانونی نه در فیفا و نه در مقررات داخلی وجود ندارد.

وی ادامه داد: مجازات شرط‌بندی بازیکنان در صورت اثبات ۳ ماه تا مادام العمر است، یعنی در صورت اثبات شرط‌بندی محسن فروزان وی حداقل ۳ ماه و حداکثر محرومیت ابدی گرفته که قابل بخشش هم نیست و این رای به نظر قاضی پرونده بستگی دارد.

براتی با اشاره به برخی موضوعات مطرح شده در هفته‌های اخیر پیرامون شرط ‌بندی گفت: مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال در موضوع شرط‌بندی بسیار سختگیرانه‌تر از فیفا است چرا که بر اساس مقررات اخلاقی فیفا‌، حداکثر مجازات اشخاصی که در شرط‌بندی مداخله دارند ۳ سال محرومیت است و باید توجه کرد که در مقررات فیفا هیچ حداقلی درنظرگرفته نشده یعنی قاضی می‌تواند از یک روز تا سه سال محرومیت در نظر بگیرد اما در مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ایران‌، مجازات فردی که در شرط‌بندی مداخله می‌کند در مرتبه اول حداقل ۳ ماه‌، مرتبه دوم حداقل ۶ ماه و مرتبه سوم حداقل یک سال می‌باشد.

وی افزود: باید توجه داشت که این موارد حداقل محرومیت است و حداکثر تعیین نشده است، بنابراین قاضی رسیدگی کننده اگرچه نمی‌تواند کمتر از این مقدار که در مقررات تعیین شده حکم صادر کند اما با توجه به عدم تعیین حداکثر مجازات و با در نظر گرفتن شرایط و اوضاع و احوال می‌تواند این محرومیت را حتی به صورت مادام‌العمر در نظر بگیرد.

رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: بر اساس مقررات انضباطی فدراسیون ایران احکامی که در موضوع شرط‌بندی صادر می‌شوند قابل بخشش یا تعلیق نیستند و تخلف شرط‌بندی مشمول مرور زمان هم نمی‌شود و علاوه بر این موارد، این احکام به فیفا اعلام می‌شود تا فردی که محکوم شده با خروج از ایران و حضور در سایر کشورها از اجرای حکم محرومیت فرار نکند.

براتی ادامه داد: البته در خصوص جریمه نقدی ممکن است مجازات‌های ما خفیف‌تر به نظر برسد که در این خصوص هم باید توجه داشته باشیم جرایم نقدی باید متناسب با درآمد باشگاه‌ها و بازیکنان ما و البته قابل اجرا باشد و گرنه تغییر اعداد و جریمه نقدی در مقررات‌، دردی را دوا نمی‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا