مرکز درمانی سرطان تا پایان امسال راه اندازی می شود

ارک خبر- رییس بنیاد امور بیماریهای خاص از راه اندازی مرکز درمانی سرطان تا پایان امسال خبر داد و گفت: بیش از ۶۰۰میلیارد تومان برای ساخت و تجهیزات مرکز درمانی سرطان از سوی خیران هزینه شده است.
به گزارش خبرنگار حوزه سلامت، ایرنا فاطمه هاشمی روز چهارشنبه به مناسبت بیست و سومین سالروز تاسیس بنیاد امور بیماریهای خاص در یک نشست خبری افزود: در این مرکز درمانی خدمان بطور رایگان به بیماران سرطانی ارایه می شود.
وی اضافه کرد: بنیاد امور بیماری های خاص پل ارتباطی بیماران و نهادها است، سالانه ۳۰تا ۵۰هزار بیمار به این بنیاد مراجعه می کنند و کمک های درمانی و دارویی می گیرند.
هاشمی اضافه کرد: در حال حاضر بیمارستانی نیز در مسگر آباد ساخته شده است و بیماران خاص خدمان رایگان دریافت می کنند.
وی گفت: دو مرکز نقاهت گاه نیز در ساری و قزوین برای بیماران سرطانی و ام .اس نیز در حال ساخت است تا این بیماران که خانواده هایشان توانایی نگهداری از آن ها را ندارند، رسیدگی شوند.
هاشمی افزود: بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان ردیف بودجه ای بیناران خاص است و بنیاد امور بیماری های خاص مشکلات را بررسی کرده و از طریق نهادهای زیربط به طور قانونی پیگیری می کند.
وی ادامه داد: همچنین اکنون مراکز درمانی در تهران، رفسنجان، شهر بابک، بجنورد ، بروجرد و شاهرود توسط این بنیاد وجود دارد و بیماران خاص خدمات ارایه می دهد.
هاشمی از اختصاص بودجه برای بیماران اوتیسم خبر داد و گفت: اوتیسم یک اختلال است که این بیماران نیازمند دریافت خدمات درمانی هسنند.
هاشمی در ادامه به راه اندازی ۱۰۰مطب دیابت در سراسر کشور از سوی بنیاد امور بیماریهای خاص اشاره کرد و گفت: در این برنامه پزشکان عمومی از سوی این بنیاد در زمینه بیماری دیابت آموزش می بینند و در مطب ها مراقبت های درمانی را برای بیماران انجام می دهند.
رییس بنیاد امور بیماریهای خاص افزود: قرار است این برنامه در هزار مطب تا پایان سال انجام شود.
هاشمی اظهار داشت: بر اساس گزارش های موجود ۱۱ درصد جمعیت کشور دیابت دارند و حدود۰ ۷درصد بیماران دیالیزی مبتلا به دیابت هستند.
هاشمی اضافه کرد: بیماری دیابت عامل بسیاری از بیماری ها است و مردم باید در بخش پیشگیری، تشخیص و درمان آن توجه کنند.
وی با اشاره به اینکه کمبودهای دارویی بیماران خاص نیز در این بنیاد پیگیری می شود، گفت: با توجه به شرایط موجود کمبود دارویی برای بیماران خاص وجود ندارد اما در چند ماه آینده ممکن است مشکلاتی در این زمینه بوجود آید که با برنامه ریزی های انجام شده از سوی وزارت بهداشت و بنیاد امور بیماریهای خاص جای نگرانی نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا