وزیر کشور: خانه‌های سیل‌زده تا آخر خرداد بازسازی می‌شود

ارک خبر-وزیر کشور گفت: تلاش می‌کنیم تا آخر خرداد ماه ٩٨ خانه‌های آسیب دیده بازسازی شوند تا مردم در آنها ساکن شوند.
وزیر کشور: خانه‌های سیل‌زده تا آخر خرداد بازسازی می‌شود
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» پیش از ظهر امروز – پنجشنبه – در حاشیه جلسه کمیته بازسازی ونوسازی مناطق سیلزده در جمع خبرنگاران اظهارداشت: این جلسه با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف عضو تشکیل شد که هر کدام گزارش‌های اقدامات را در این زمینه ارایه کردند.
وزیر کشور اظهار داشت: تمام مسکن هایی که تخریب شده کاملا شناسایی و شناسنامه برای آنها تعیین و میزان خسارت ها هم مشخص شده است.
وی تصریح کرد: دستگاه ها کار خرید انبوه مصالح را انجام داده اند و جلسات متناظر کمیته بازسازی و نوسازی در استان ها نیز تشکیل شده و امور تعمیرات و بازسازی واحدهای خسارت دیده در سیل اخیر با سرعت پیش می رود.
رحمانی فضلی افزود: طبق زمانبندی، زمان پایان عملیات مرمت خانه‌های خردادماه ٩٨ خواهد بود و بحث تعمیرات و بازسازی را تمام خواهیم کرد که مردم بتوانند در خانه های خود ساکن شوند.
رییس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده کل کشور بیان کرد: قراردادهای مشارکتی با دستگاه های مختلف منعقد شده و به این ترتیب سازمان بسیج مستضعفان ۱۰تا۲۰ هزار واحد، کمیته امداد امام خمینی (ره) ۱۰ هزار واحد و ستاد اجرای فرمان امام(ره) ۲۰هزار واحد و قرارگاه نیز به همین تعداد نوسازی و بازسازی واحد‌های مسکونی را به عهده گرفته اند.
وی توضیح داد: مابقی دستگاه ها نیز برای کمک در بازسازی و نوسازی منازل سیل زدگان اعلام آمادگی کردند، افرادی هم هستند که آمادگی دارند با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرارداد بسته و در این موضوع همکاری و مشارکت کنند.
وزیرکشور عنوان کرد: در حوزه مشارکتی هرآنچه که منابع که دولت به شکل بلاعوض می دهد و یا تسهیلاتی که از بانک ها می گیریم و بقیه امکانات موجود را در اختیار افراد مشارکت کننده قرار می دهیم؛ البته اجرای این عملیات ها با طرح و نقشه و استاندارد و زمان بندی و برآورد هزینه که بنیاد مسکن مشخص می کند، اجرایی می شود.
رحمانی فضلی افزود: هر فرد و هر دستگاه اجرایی و نهاد و بنیادی که بخواهد می تواند در خصوص بازسازی و نوسازی واحد‌های خسارت دیده در سیل شرکت کند که خوشبختانه تاکنون مشارکتی قوی در این زمینه صورت گرفته است .
وی تاکید کرد: تاکنون تامین، تهیه و توزیع بیش ۱۰۰هزار بسته لوازم خانگی و معیشت زندگی توسط دستگاه های مختلف تعهد شده که در این زمینه مشکلی وجود ندارد، که به نسبت منازل ساخته شده وسایل هم به سیل‌زدگان تحویل داده می شود. تاکنون بسیاری از این بسته ها توزیع شده و بقیه نیز در مرحله ارسال و تحویل است.
وزیر کشور عنوان کرد: در جلسه امروز بنا شد قرارگاه های استانی هم فعال تر شوند و ستادهای معین با وظایف مشخص از استان های مختلف به استان های سیلزده رفته، مستقر شده و باید وظایف خود را انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با دستوری که رئیس جمهوری دادند که تا شب عید (نوروز) تمام مسکن هایی را که در سیل تخریب شده اند، نوسازی کنیم تا مردم شب عید درخانه های خود ساکن شوند.
وزیر کشور گفت: ‌کار خانه های بازسازی شده تا آخر خرداد انجام می شود که امروز این زمانبندی را به همکاران اعلام کردیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا