پیگیر صدور مجوز واردات نهاده های دامی از وزارت صنعت هستیم

استاندار آذربایجان شرقی گفت: پیگیر صدور مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت برای واردات نهاده های دامی توسط تولیدکنندگان استان هستیم.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در جلسه مشترک کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی استان، با انتقاد از انحصار در واردات نهاده‌های دامی، از تولیدکنندگان استان خواست تا از ظرفیت‌های خود در این خصوص استفاده کرده و نیازهای خود را بدون واسطه تامین کنند.
وی با بیان اینکه نبود زنجیره توزیع از عوامل افزایش ناموزون قیمت برخی از کالاهای اساسی در بازار است، اظهار داشت: ایجاد این زنجیره هم به نفع تولید کننده و هم مصرف‌کننده است و تولیدکنندگان باید در این زمینه اقدام کنند.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر رفع موانع سرمایه‌ گذاری در بخش کشاورزی استان گفت: با توجه به اهمیت راهبردی بخش کشاورزی در این استان، ایجاد امکانات لازم برای تسهیل سرمایه‌ گذاری در این بخش و تامین اعتبارهای مورد نیاز ضروری است.
پورمحمدی، ادامه داد: در این بخش باید از طرح‌ ها و شیوه ‌های جدید متناسب با تغییر شرایط استفاده کرد و در این راستا توسعه کشت گلخانه‌ای و کشت فرا سرزمینی موثر است.
وی با تاکید بر تعامل بخش کشاورزی با دانشگاه‌ ها برای استفاده از قابلیت های محققان دانشگاهی برای بکارگیری روش های جدید در بخش کشاورزی گفت: تاکنون این تعامل آن‌ طور که باید ایجاد نشده است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تلاش دشمن برای تشدید فشارهای اقتصادی برای ایجاد نارضایتی در بین مردم، اظهار داشت: مسئولان نهادهای دولتی و غیردولتی و متولیان امر باید با ایجاد امید در جامعه دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناکام کنند.
پورمحمدی، افزود: در شرایط کنونی نباید با بزرگنمایی مشکلات با دشمن همراه شد بلکه باید با تقویت فضای همدلی برای رفع مشکلات و نارسایی های جامعه تلاش کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا