معافیت و مساعدت مالیاتی برای آسیب دیدگان حریق بازار تبریز

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: خسارت دیدگان حادثه آتش سوزی بازار تبریز از معافیت قانونی مالیاتی برخوردار می‌شوند.

غلامرضا شریفی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه ناگوار آتش‌سوزی در سرای ایکی قاپیلی بازار تاریخی تبریز و اظهار همدردی با خسارت دیدگان، از تمهیدات اداره کل امور مالیاتی استان برای بخشودگی بدهی مالیاتی کسبه این بازار خبر داد.
وی اظهار داشت: این حادثه ضرر مالی بسیاری برای کسبه آن در پی داشته است و اداره کل به نوبه خود امتیاز قانونی برای جبران بخشی از این خسارات پیش‌بینی کرده است.
وی از تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به وضعیت حریق بازار تبریز در اداره کل خبر داد و خاطرنشان کرد: این اداره کل فقط متولی وصول مالیات نیست، بلکه وظیفه دارد در مواقع لازم با ارائه مشاوره و هم چنین اعطای معافیت‌های مالیاتی و مساعدت‌های قانونی در کنار مودیان مالیاتی باشد.
بر اساس این گزارش ، طبق ماده ۱۶۵ قانون مالیات‌های مستقیم، وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌تواند معادل خسارت وارده ناشی از حوادث و سوانح از قبیل زلزله، سیل و آتش‌سوزی و اتفاقات غیرمترقبه را از درآمد مشمول مالیات مؤدی در آن سال و سال های بعد، کسر و نسبت به آن دسته از مؤدیان که بیش از ۵۰ درصد اموالشان از بین رفته است و قادر به پرداخت بدهی‌های مالیاتی خود نمی‌باشند، با تصویب هیأت وزیران، تمام یا قسمتی از بدهی مالیاتی آنها بخشوده یا تقسیط طولانی کند.
سرای ایکی قاپیلار بازار تاریخی تبریز چهارشنبه شب دچار حادثه 
آتش سوزی شد و در حدود ۱۱۰ مغازه در این سرا بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا