قوانین سفت و سخت برای والدین بی خیال/ مجازات برای پدر و مادر‌هایی که کودکانشان به علت کم توجهی قربانی تصادفات می‌شوند

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا گفت: اگر خانواده‌ها از کودکان خود مراقبت نکنند، در صورت بروز آسیب به کودک والدین نه تنها مسئول شناخته می‌شوند، بلکه برابر قانون مجازات هم خواهند شد.


قوانین سفت و سخت برای والدین بی خیال/ مجازات برای پدر و مادر‌هایی که کودکانشان به علت کم توجهی قربانی تصادفات می‌شوند

سرهنگ عین الله جهانی معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به قانون مقصر شناخته شدن والدین در صورت بروز حادثه برای کودکان در وسایل نقلیه اظهار کرد: در این قانون برای خانواده‌ها و بزرگ‌تر‌ها مسئولیت گذاشته شده و در صورت بروز حادثه برای کودک، والدین نه تنها مسئول شناخته می‌شوند، بلکه برابر مصوبه مجازات هم خواهند شد.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا درباره مصادیق این قانون افزود: اگر پدر و مادری در پیاده راه از فرزند خود به لحاظ ایمنی مراقبت نکنند، در صورت دویدن کودک به سوی خیابان و بروز حادثه، والدین مسئول خواهند بود.

وی با اشاره به سوار کردن کودکان بر روی موتور سیکلت نیز گفت: کودکان به هنگام سوار شدن روی موتور باید کلاه ایمنی داشته باشند.

 سرهنگ جهانی افزود: توصیه‌ پلیس این است که والدین به هیچ وجه کودکان را سوار موتور سیکلت نکنند، چرا که هیچ امنیتی برای آن‌ها وجود ندارد.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا بیان کرد: اگر والدین کودکان را داخل خودرو رها کنند و آسیبی به آن‌ها وارد شود یا اینکه کودک از سانروف خودرو‌ بیرون بیاید و احتمال برخورد اجسام با وی وجود داشته باشد؛ در این صورت موجبات محکومیت والدین فراهم خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا