استاندار آذربایجانشرقی بر مبازره با احتکار و قاچاق تاکید کرد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مبارزه و برخورد با احتکار، گران‌فروشی و قاچاق در استان باید با جدیت بیشتری ادامه داشته و برای مردم، ملموس‌تر و محسوس‌تر باشد.

محمدرضا پورمحمدی در سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان، با اشاره به تعامل و هماهنگی مناسب دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در زمینه مبارزه با قاچاق در استان، گفت: مبارزه با قاچاق و احتکار کالاهای اساسی، یکی از اصلی ترین اولویت های مدیریت ارشد استان است.
وی تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های مسوول در این امر باید همکاری مستمری با سازمان تعزیرات حکومتی داشته و متخلفان از قوانین و مقررات به دستگاه قضایی معرفی شوند.
پورمحمدی با انتقاد از برخی افراد سودجو که ثبات قیمت‌ها را در بازار به هم می‌زنند، عنوان کرد: این افراد در مسیر اهداف دشمنان مبنی بر ایجاد نارضایتی عمومی در جامعه حرکت می‌کنند.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین گفت: هیچ شخصی حق خارج کردن گندم از استان را ندارد و ضابطان قضایی در صورت مشاهده چنین موردی، هماهنگی‌های لازم را با دستگاه قضا انجام و محموله‌های گندم را به سیلوهای استان انتقال دهند.
بر اساس این گزارش مجوز کالای همراه مسافر مرکز خداآفرین در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز امروز استان آذربایجان شرقی به تصویب رسید.
بر اساس مصوبه امروز کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مقرر شد: سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس مرکز خدا‌آفرین محدوده محصور و مسقف غرفه دار که دارای یک ورودی باشد را جهت راه‌اندازی عرضه کالای همراه مسافر به گمرک ایران معرفی و نسبت به تجهیز امکانات نظارتی ورود و خروج کالای همراه مسافر به محدوده پیش بینی شده اقدام کند. 
همچنین مصوب شد؛ منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس مرکز خدا‌آفرین به موازات فعالیت کالای همراه مسافر به محدوده مزبور نسبت به راه اندازی سیستم جامع مسافری گمرکی در این مرکز اقدام کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا