آزادی ۲زندانی محکوم مالی دربرنامه تلویزیونی یک شهرضیافت

آزادی ۲زندانی محکوم مالی دربرنامه تلویزیونی یک شهرضیافت

به گزارش ارک خبر؛  همزمان با نهمین شب از ماه مبارک رمضان و اجرای برنامه تلویزیونی یک شهر ضیافت باحضور خیرین شهرستان نجف آبادوتیران وکرون زمینه آزادی ۲زندانی محکوم مالی بابدهی ۷۹ میلیون تومان فراهم شد.

در این برنامه زنده تلویزیونی که  باحضورفرماندار،روسای دادگستری و دادستان شهرستان نجف آباد و تیران و کرون و خیران  ومردم نماز گزار این شهرستان  برگزار شد دوزندانی حاضر در برنامه با کمک های نقدی وغیرنقدی به آغوش خانواده بازگشتند.

در حاشیه این برنامه اسدالله گرجی زاده رئیس‌کل زندان‌های استان اصفهان به در خصوص کل مبلغ بدهی زندانیان جرائم غیر عمد استان گفت: ۱۳۴۰ نفر زندانی جرایم غیر عمد در زندان هستند که کل مبلغ بدهی آن‌ها ۲۵۰ میلیارد تومان است و امیدواریم که با کمک مردم و خیرین این مبلغ تا آخر ماه مبارک رمضان جمع آوری شود.
گرجی‌زاده در ادامه افزود: خوشبختانه تا کنون تمام برنامه‌های یک شهر ضیافت به خوبی برگزار شده و تا به امروز توانسته‌ایم ۳۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد را از زندان آزاد کنیم.
وی از برگزاری برنامه نسیم مهربانی در چهاردهم ماه مبارک رمضان خبر داد و تصریح کرد: این برنامه جهت کمک به خانواده‌های زندانیان نیازمند برگزار می‌شود و ویژه برنامه‌ای نیز در روز ولادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه از ابتدای ماه رمضان تا به امروز ۸۵۰ میلیون تومان از محل گذشت شاکیان به‌‌ ستاد دیه کمک شده است ابزار داشت: گذشت شاکیان زندانیان جرائم غیر عمد کمک بزرگی برای ما محسوب می‌شود و امیدواریم که شاکیان با گذشتن از حق خود به ستاد دیه کمک کنند

علی سلیمان نژاد مدیر عامل خیریه قمر بنی هاشم (ع) نجف آباد و عضو انجمن حمایت از زندانیان نجف آباد در خصوص حوزه فعالیت خیریه قمربنی هاشم (ع) گفت: فعالیت اصلی این خیریه مربوط به بیماران کلیوی، قلبی و سرطانی است که حدود پنج هزار بیمار را از غرب استان تحت پوشش دارد و همچنین این خیریه کمک‌هایی نیز برای آزادی زندانیان از طریق انجمن حمایت از زندانیان نجف آباد دارد.
وی با اشاره به آزادی دو زندانی جرائم غیر عمد در برنامه یک شهر ضیافت گفت:
از طرف اعضای خیریه مبلغ ده میلیون تومان وجه نقد و همچنین یک دستگاه ماشین لباسشویی و تلویزیون برای کمک به خانواده یکی از این دو عزیز اهدا شد.
سلیمان‌نژاد در خصوص سایر برنامه‌های خیریه جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار داشت:
در طول سال ما به صورت مرتب برنامه‌هایی را در این خصوص داریم که به طور مثال دیروز یک نفر از زندانیان این شهرستان با گذشت شاکیانش آزاد شد و همچنین هفته گذشته نیز یک زندانی با بدهی به مبلغ شش میلیون تومان از بند رهایی پیدا کرد و به طور متوسط در حدود ۴۰ نفر زندانی در طول سال توسط کمک‌های خیرین از زندان آزاد می‌شوند.
وی افزود: خوشبختانه فرهنگ خیر روز به روز در اجتماع در حال گسترش است و نقشی که خیریه ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته‌اند بسیار موثر بوده و اگر این نهادهای خیر در سطح استان نبودند آسیب‌های اجتماعی به مراتب بیشتر بود و خیرین استان توانسته‌اند بسیاری از مشکلات را حل کنند و به طور کلی خیریه‌ها توانسته‌اند در پیشگیری و حل مشکلات مردم موثر باشند.

خبرنگار:محبوبه عزیز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا