جمع آوری معتادان متجاهر اولویت شورای مبارزه با مواد مخدر است

سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر از اولویت های این شورا در سالجاری است.

به گزارش ایرنا، رضا استادرحیمی روز چهارشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر عجب شیر اظهار داشت: هماهنگی های لازم در این راستا با بهزیستی انجام شده و کمپ های ترک اعتیاد برای نگهداری و درمان معتادان متجاهری که در قالب این طرح جمع آوری می ‌شوند تعیین شده است.
وی، کارآیی و اثر بخشی ستاد را در هماهنگی دستگاه های متولی عنوان کرد و افزود: شناخت و داشتن اشراف اطلاعاتی، پیگیری و اجرای مصوبات ستاد مبارزه با مواد مخدر، بررسی اثربخشی اقدامات مقابله‌ ای و برگزاری کمیته‌ های تخصصی برای همراه سازی دستگاه ها از سوی شوراهای هر شهرستان ضروری است.
استاد رحیمی از پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر مجاور فضاهای آموزشی این استان خبر داد و گفت: با توجه به تهدیدهای مواد مخدر به ویژه برای قشر دانش آموز، مراقبت های لازم برای جلوگیری از ورود مواد افیونی به مدارس انجام شده است.
وی به افزایش آمار معتادان در محیط های کارگری و صنعتی اشاره کرد و افزود: ضعف در تهیه بسته سیاستی جامع و مشخص در خصوص پیشگیری از مصرف مواد مخدر در سطح کارخانجات و سازمان‌ ها، ضعف در بهره‌ گیری از ظرفیت ‌های مردمی و مشارکت سازمان‌ های غیردولتی و همچنین عدم تمایل بخش خصوصی در پیشگیری از اعتیاد از علل رشد اعتیاد در این محیط هاست.
فرماندار عجب شیر نیز در این جلسه اظهار داشت: رویکرد دولت تدبیر در زمینه مبارزه با مواد مخدر مبتنی برجلب مشارکت عمومی در پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر است.
عادل اصغرپور افزود: همه باید تلاش کنند که اهداف مد نظر دولت با توجه به سیاست ها و برنامه ریزی ها، محقق شود تا شاهد پیشگیری بیشتر و کاهش آمار اعتیاد در جامعه باشیم.
وی افزایش حساسیت های اجتماعی را ابزاری برای مبارزه با مواد مخدر در جامعه و گرو ههای مختلف بخصوص گروه های مرجع دانست و افزود: بحث اجتماعی کردن و پیشگیری جز اولویت های مبارزه است و پیشگیری از اولین مصرف و پیشگیری از مصرف مواد مخدر صنعتی و موارد مشابه لازمه آن است.
وی گفت: پیشگیری زمانی موثر خواهد شد که متولیان امر در حوزه مبارزه مواد مخدر بر گروه های هدف تمرکز قابل توجهی داشته باشند و برای گروه های هدفی که بیشتر از بقیه گروه ها تحت آسیب هستند برنامه ها ریزی کرده و مصونیت سازی توسط دستگاه های متولی تداوم پیدا کند. 
اصغرپور با بیان اینکه در سال گذشته و با تلاش نیروی انتظامی ۱۷۷ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان کشف شد افزود: در سال گذشته ۳۵۰ معتاد و ۱۰۰ خرده فروش دستگیر و سه قاچاقچی عمده فروش دستیگرشدند. 
شهرستان عجب شیر با ۷۱ هزار جمعیت در ۹۸ کیلومتری جنوب غرب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا