بازگشایی موزه ادب و عرفان اهر به مناسبت هفته میراث فرهنگی

سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی از بازگشایی موزه ادب و عرفان اهر طی روزهای آتی به مناسبت هفته میراث فرهنگی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیّد حسن قریشی صبح امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موزه ادب و عرفان به عنوان نخستین موزه تخصصی این حوزه در کشور از عناصر هویتی بسیار ارزنده استان محسوب می‌شود که به دلیل آسیب‌های کالبدی در اثر زلزله تعطیل شده بود، با توجه به اتمام مراحل مرمتی این مجموعه توسط کارشناسان متخصص میراث فرهنگی استان در روزهای آتی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان با اشاره به اهمیت و حساسیت اقدامات مرمتی صورت گرفته در بقعه شیخ شهاب الدین اهری گفت: تا کنون عملیات مرمتی نظیر نصب سیستم‌های حفاظتی، تأسیسات مکانیکی و الکترونیکی، لایه برداری و مرمت دیواره‌ها، سبک سازی گنبد، محوطه سازی و رفع خطر و مرمت تزئینات با استفاده از تجربیات تیم مشاور آلمانی صورت گرفته است.

قریشی در خاتمه خاطرنشان کرد: علیرغم اطلاع رسانی صورت گرفته جهت بازگشایی این موزه در روز ۳۰ اردیبهشت ۹۸، به منظور رعایت استاندارد انتقال اموال موزهای و اخذ مجوزهای لازم برای این انتقال و نیز رعایت موارد حفاظتی و تأمینی، این موزه با ۲ روز تأخیر بازگشایی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا