روش جراحی میکروسکوپی ایمپلنت محقق ایرانی به عنوان سبک جدید منتشرشد

روش جدید جراحی میکروسکوپی ایمپلنت محقق ایرانی به عنوان یک سبک جدید جراحی ایمپلنت در سایت رسمی دانشگاه مریلند آمریکا منتشر شد.

بهنام شکیبایی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا در این خصوص گفت: روش جدید جراحی میکروسکوپی و کم تهاجمی بازسازی کف سینوس فک بالا جهت جایگذاری مطمئن و با کیفیت ایمپلنتهای دندانی، برای اولین بار در جهان منتشر شده است.
وی بیان کرد: این روش پس از ارایه و انتشار در دانشگاه های میشیگان و پنسیلوانیا، هفته اخیر به عنوان یک سبک جدید جراحی ایمپلنت در سایت رسمی دانشگاه مریلند آمریکا منتشر شده است.
شکیبایی مقدم بیان کرد: ابزار مورد نیاز این تکنیک جراحی توسط وی ابداع شده است که در حال حاضر در آلمان تولید می شوند.
درمان‌های میکروسکوپی و کم‌تهاجمی انقلاب عظیمی در علم دندانپزشکی ایجاد کرده‌اند. در این راستا دکتر بهنام شکیبایی‌مقدم از محققان کشور با ابداع و نشر بین‌المللی شیوه‌های متعدد و ابزارآلات جدید جراحی‌های میکروسکوپی ایمپلنت یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های پیشرو این رشته نوپا در عرصه جهانی است.
ایمپلنت ها پین های باریکی هستند که از تیتانیوم خالص سازگار ساخته شده که درون استخوان فک گذاشته می شود.
دندان های متحرک، قابل اتصال به این ایمپلنت ها هستند و حدود ۳ تا ۶ ماه زمان لازم برای رشد و ترمیم استخوان اطراف ایمپلنت است.
هنگام انتخاب ایمپلنت میزان استخوان در دسترس، میزان استحکام استخوان و زمان گذاشتن ایمپلنت در نظر گرفته می شود. اگر استخوان کافی برای گذاشتن ایمپلنت در دسترس نباشد، می توان در شرایط خاص مقداری استخوان برگرفته از نقاط دیگر پیوند زد.همچنین بر حسب میزان سختی استخوان انواع پیچ دار و بدون پیچ ایمپلنت انتخاب می شود. ایمپلنت می تواند بلافاصله پس از از دست رفتن دندان و کشیدن آن یا پس از زمان طولانی ترمیم، جایگزین شود. شکل ایمپلنت مانند ریشه دندان طبیعی است. پس از از دست رفتن دندان در صورت عدم جایگزینی سریع با ایمپلنت، امکان تحلیل استخوان و کاهش توانایی جویدن و کج شدن دندانهای کناری است. 
مکان گذاشتن ایمپلنت و نوع سیستم مناسب تنها بوسیله معاینه ای که دندانپزشک انجام میدهد با در نظر گرفتن سایر شرایط قابل بیان است. میزان حجم و دانسیته استخوان فک، تعداد و موقعیت و استحکام دندانهای طبیعی فرد، شرایط لثه، شرایط و تعداد دندانهای فک مقابل از عوامل مهم حین معاینه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا