کتاب «دختر تبریز» شامل خاطرات صدیقه صارمی رونمایی شد

کتاب «دختر تبریز» با حضور حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، صدیقه صارمی و مادر شهید صادق عدالت اکبری رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «دختر تبریز» که خاطرات صدیقه صارمی است، عصر امروز چهارشنبه با حضور حجتالاسلام آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، صدیقه صارمی و مادر شهید صادق عدالت اکبری در تبریز رونمایی شد.

معصومه سپهری، نویسنده کتاب‌های «نورالدین پسر ایران» و «لشکر خوبان» در این مراسم گفت: آیا زنان در جنگ هویت از دست می‌دهند و ضعیف می‌شوند و یا در قالب خود باقی می‌مانند؟ یک زن خبرنگار روسیه‌ای در کتاب «جنگ چهره زنانه ندارد»، با صدها زن صحبت کرده است.

وی ادامه داد: چقدر جای این کار در سرزمین ما خالی است و واقعاً زن‌های ما در قیاس با بقیه چگونه هستند؟ صدام همه محاسباتش درست بود جز مقاومت مردمی که مقاومت مردمی به خانواده‌ها برمی‌گشت.

سپهری سپس ابراز داشت: همین مادرها و خانم‌ها بودند که سرنوشت را تغییر دادند که واقعاً خیلی کم برای این زن‌ها کتاب نوشته شده است. دستان خانم صارمی را برای نوشتن این کتال می بوسم و امیدوارم ما در عمل کتاب خوان باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا