عرضه تجاری اولین نانوزیست‌آنتنی که درد را کاهش می‌دهد

یک استارت‌آپ موفق به ساخت نانوزیست‌آنتنی شده است که می‌تواند درد را تسکین دهد. این آنتن که با داشتن نانوخازن‌ها می‌تواند روی سیستم عصبی تاثیر گذاشته و درد را کاهش دهد، از ماه جولای ( تیرماه) به بازار عرضه می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، استارت‌آپ کایلو لبز (Kailo Labs) نانومحصول خود را آماده عرضه به بازار دارد، عده‌ زیادی این محصول را پیش‌خرید کرده‌اند، محصولی که قرار است عرضه آن از ماه جولای آغاز شود.
بنیان‌گذار کایلو می‌گوید: درد مشکلی بزرگ است، هزاران نفر در تحقیقات اولیه ما شرکت کردند که واکنش همه آن‌ها به این فناوری یکسان بود، آن‌ها از عملکرد این فناوری در تسکین درد بسیار شگفت‌زده شده بودند، این دستگاه برای تسکین دردهای مزمن درازمدت طراحی شده است.
برخلاف محصولات رایج موجود در بازار، این دستگاه هیچ دارویی وارد بدن نمی‌کند درعوض کایلو حاوی میلیاردها نانوخازن بوده که همانند آنتن زیستی عمل می‌کند. این دستگاه از عملکرد بدن برای تسکین درد پشتیبانی می‌کند.
ساخت این دستگاه با هدف تولید آنتن مخابراتی در آزمایشگاه کایلو آغاز شد اما بعد مشخص شد که این فناوری امکان تسکین درد را دارا است. یکی از مخترعان این فناوری که دچار شکستگی دنده بود، به‌صورت اتفاقی متوجه شد که این آنتن مخابراتی می‌تواند درد بخش شکسته شده را در قفسه سینه تسکین دهد، از آنجا بود که کاربرد این آنتن به دستگاه تسکین درد تغییر کرد.
کایلو با قراردادن در جایی میان مغز و محل درد، عمل می‌کند. همین که کاربر محل صحیح استفاده را پیدا کرد، تسکین درد در مدت زمان چند ثانیه انجام می‌شود. در صورتی که این دستگاه در محل صحیحی قرار گیرد، با نرخ موفقیت ۹۰ درصد می‌تواند در مدت زمان ۱۴ روز به بیشینه کارایی خود برسد.
این دستگاه اولین نانوبیوآنتنی است که می‌تواند درد را کاهش دهد.
ع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا