نزاع ۳ هزار نفر را در آذربایجان شرقی به پزشکی قانونی کشاند

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: ۳ هزار نفر در فروردین ماه امسال به دلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند. ارتین کمالی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۲ هزار و ۱۱۷ نفر مرد و مابقی زن بودند. 
وی ادامه داد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مراجعان نزاع ۲ هزار و ۷۴۸ نفر بود، حدود ۷ درصد افزایش یافته است. 
کمالی اظهار داشت: در سال گذشته از تعداد ۳۷ هزار و ۴۳۷ نفر مراجعان مدعی نزاع به ادارات پزشکی قانونی استان ۲۷ هزار و ۱۲۹ نفر مرد و ۱۰ هزار و ۳۰۸ نفر زن بودند. 
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحات نوع جراحت و عمق آن است و معاینه دقیق تر ضایعات نیازمند تمیزبودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناس پزشکی قانونی است. 
کمالی یادآور شد: برای صدور نظریه کارشناسی در خصوص صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی و یا کلانتری الزامی است. 
وی ادامه داد: در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدید کننده، فرد می تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کند، سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود. 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا