محقق ایرانی دستگاه در باز کن از راه دور را ساخت

یک محقق ایرانی موفق به ساخت دستگاهی شده که با آن می‌توان با برد بی نهایت و از راه دور هر دربی که قفل شده را باز کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک پژوهشگر در آذربایجان شرقی موفق به طراحی محصولی شده که با آن می‌توان از راه دور، دربی که قفل است را باز کرد.

صلاح الدین زندی پوریان مجری طرح این دستگاه گفت: تمامی درب بازکن‌های موجود در بازار (صوتی و تصویری) به وسیله سیم کشی به داخل خانه‌ها وصل می‌شوند. این محصول با قرار گرفتن در سیستم سیم کشی قابلیت ارتباط صاحب منزل با مراجعه کننده و زمانی که او در خانه نیست، ایجاد می‌کند.

زندی پوریان ادامه داد: هر فردی که ملک، مغازه یا آپارتمانش را قفل کرده است در هر زمان و مکان می‌تواند با فرد مراجعه کننده ارتباط برقرار کند. از این به بعد تصمیم با او است که در را باز کند یا خیر.

این محقق گفت: همچنین از طریق پیغام نیز مراجعه کننده و صاحب ملک با هم ارتباط برقرار می‌کنند. نحوه کار این سیستم به گونه‌ای است که بعد از اتصال آن به درب بازکن و خط تلفن ثابت ملک، ارتباط بین فرد مراجعه کننده و صاحب ملک برقرار می‌شود.

وی ادامه داد: در صورت فعال نبودن «سیستم تلفن کننده درب بازکن» بعد از چهار بار زنگ بدون پاسخ به طور خودکار با صاحب ملک تماس گرفته و امکان برقراری ارتباط را فراهم می‌سازد. مدت زمان ارتباط صاحب ملک و فرد مراجعه کننده باتوجه به نیاز و خواست خود فرد قابل تنظیم است.

ویعنوان کرد: در حال حاضر موفق به ایجاد یک شرکت دانش بنیان نیز شده ایم و این محصول به صورت نیمه صنعتی تولید می‌شود. این محصول با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ثبت اختراع بین المللی شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا