آموزشگاه های آزاد بستر همگانی‌سازی هنر هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، عمومی‌سازی هنر را از اولویت‌ها و رویکردهای این اداره کل عنوان کرد و گفت:‌ آموزشگاههای آزاد هنری یکی از مهمترین بخش‌ها برای تبلور همگانی‌سازی هنر است.

به گزارش ایرنا، “محمد محمدپور” روز یکشنبه در جلسه معرفی اعضای جدید شورای نظارت بر آموزشگاه های آزاد هنری آذربایجان شرقی، بیان کرد: با ورود خود هنرمندان و مردم کارها با کیفیت ارائه شده و تولیدات هنری به رشد و بالندگی دست می‌یابند؛ در آموزشگاه های آزاد هنری نیز بار اصلی آموزش هنری را خود آموزشگاه ها بر عهده دارند و شیوه‌ و اسلوب آموزش در این آموزشگاه ها مردمی است و این خود از نقاط قوت آموزشگاه های آزاد هنری محسوب می‌شود.

وی، کارکرد شورای نظارت بر آموزشگاه های آزاد هنری را فراتر از ممیزی عنوان کرد و گفت: ما منتظر ارائه‌ی پیشنهادات از سوی اعضای این شورا و هنرمندان حوزه‌های مختلف برای کیفی‌تر شدن آموزش های هنری هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، ‌تشریح کرد: در سال های اخیر شاهد تاسیس آموزشگاه های هنری در شهرستانها و حتی روستاهای استان هستیم که این امر به نوبه‌ خود در شناسایی استعدادهای هنری بالقوه و بالفعل کردن آنها نقش تاثیرگذاری دارد.

وی گفت: گردش کار و تغییر در اعضای شورا به دلیل بهره‌مندی از خرد جمعی و ایده‌ها و نگرش‌های نو و پرهیز از سلیقه‌گرایی در این حوزه است.

محمدپور همچنین خواستار شناسایی استعدادهای جوان، متعهد و متخصص در این عرصه شد و افزود: شورای نظارت بر آموزشگاه های آزاد، باید فضای مطلوب برای تسهیل حضور افراد با سلایق و نگرش‌های مختلف و جوانان را فراهم کند تا با بهره‌مندی از تجربیات پیشکسوتان، در مسیر تعالی حرکت کرده و پویایی و بالندگی هنر استان را رقم بزند.

براساس این گزارش، علی دائم امید،‌ مینا پناهی، ‌اسفندیار قره‌باغی، غلامرضا میرزازاده، کریم صدق‌روحی، احمد وجدنیا  و جواد قامتی به عنوان اعضای جدید شورای نظارت بر آموزشگاههای آزاد هنری استان معرفی شدند و از کرمانی، یونس نصیری،‌ رامین ریاضی و نازیلا ایرانزاد به عنوان اعضای پیشین شورای یاد شده تقدیر شد.

شورای رسیدگی و نظارت بر عملکرد آموزشگاه های آزاد هنری با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ‌رئیس اداره امور هنری اداره کل، کارشناس مسائل دینی و کارشناسات مسائل هنری بر حسب موضوع تشکیل می‌شود و مصوبات این شورا با رای اکثریت اعضا قابل اجراست.

همچنین بررسی و تایید صلاحیت هیئت موسس،‌مدیرمسوول و جانشین،‌نظارت بر عملکرد برنامه های آموزش هنری آموزشگاههای استان و اتخاذ تصمیم نسبت به صدور یا لغو اجاره تاسیس آموزشگاه ازجمله وظایف شورای نظارت بر آموزشگاه های آزاد هنری است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا