مهلت ارسال آثار به جشنواره تئاتر جوان منطقه ای تا ۱۳ خرداد

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره تئاتر جوان منطقه ای را ۱۳ خرداد امسال عنوان کرد.

مهران فرجی، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز داشت: نخستین جشنواره تئاتر جوان منطقه‌ای مرند با همکاری و مساعدت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شبستر و جلفا با هدف کشف و پرورش استعدادهای بالقوه و خلاق زمینه‌ای مناسب به منظور هدایت و حمایت از گروه‌های تئاتر، جذب مخاطب و اشاعه هنر زنده و پویای نمایش به عنوان مطلوب‌ترین شاخصه زبان احساسات و عواطف بشری و نیل به رشد و بالندگی این هنر ماندگار برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در ۲ بخش صحنه‌ای و خیابانی با موضوع ویژه امید و نشاط اجتماعی، آسیب‌های اجتماعی شامل اعتیاد به فضای مجازی، رعایت حقوق شهروندی، شعار سال و موضوع آزاد برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند همچنین با تشریح شرایط و مقررات شرکت در جشنواره اظهار داشت: تمامی آثار متقاضی حضور در بخش رقابتی جشنواره باید تا یک ماه قبل از برگزاری جشنواره حداقل ۵ اجرای عمومی در شهرستان منطقه خود داشته باشد.

فرجی تنها ملاک تأیید اجرای عمومی آثار نمایشی در تمام شهرستان‌ها جهت شرکت در جشنواره را درج اطلاعات آثار نمایشی در زمان مقرر در درگاه جامع سایت ایران تئاتر با ذکر تاریخ اجرای عمومی آن اثر دانست.

وی تاکید کرد: با توجه به شیوه نامه برگزاری جشنواره تئاتر مناطق پنجگانه استان آذربایجان شرقی صرفاً آثار منتخب بخش صحنه‌ای به دبیرخانه جشنواره استانی معرفی می‌شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند با اشاره به اینکه ارائه مجوز کتبی نویسنده یا ناشر و مترجم از طرف کارگردان و گروه متقاضی حضور در جشنواره الزامی است، عنوان کرد: متون نمایشی باید در جشنواره‌های منطقه‌ای، استانی و کشوری سال‌های گذشته شرکت نکرده و ایرانی و با موضوعات ذکر شده باشد.

فرجی اظهار داشت: متون برگرفته از شعار سال، مضامین ملی و مذهبی، حماسه دفاع مقدس و نیز توجه به مضامین امید و نشاط اجتماعی و اعتقادی و پرداخت به مسئله آسیب‌های اجتماعی از اولویت خاصی برخوردارند.

وی همچنین اذعان داشت: گروه‌های راه یافته به مرحله نهایی ملزم به یک هفته اجرای عمومی نمایش خود بعد از پایان جشنواره هستند و تمامی اعضای گروه‌های نمایشی باید بومی شهرستان باشند.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند در بخش دیگری مهلت ارسال آثار را ۱۳ خرداد سال جاری عنوان کرد و افزود: نتایج اولیه آثار ۲۵ خردادماه اعلام شده و آثار ۱۸ و ۱۹ مهر امسال بازبینی می‌شوند.

فرجی تصریح کرد: اجراهای جشنواره ۸ تا ۱۲ آبان ماه امسال بوده و مراسم اختتامیه ۱۷ آبان ماه برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا