سیزدهمین جشنواره تئاتر ارسباران برگزار می شود

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به انتشار فراخوان سیزدهمین جشنواره تئاتر ارسباران در سه بخش و یازده محور، گفت: سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران با هدف اشاعه هنر تئاتر و تقویت آن، رشد فرهنگ و سنن و آداب و رسوم بومی و بهره‌برداری از این دستاوردها برای ترویج گردشگری و ایجاد اشتغال در اهر برگزار می‌شود.

علی محرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این جشنواره در محورهای ارسباران در تاریخ، وقایع، شخصیت های تاریخی و مذهبی، آداب و سنن، رونق تولید (تولید و اشتغال با کالای ایرانی)، فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ و سنن بومی و محلی، کودکان کار و خیابان، اخلاق و دین مداری، جهان عاری از جنگ و تروریسم، کتاب و کتاب خوانی، محیط زیست، اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت و مصرف صحیح نعمت های خداوندی (آب، برق، گاز) برگزار می‌شود.

وی همچنین گفت: معرفی ارسباران در گذر تاریخ، شخصیت‌های تاثیرگذار ارسباران در تاریخ، آداب و رسوم ارسباران و ارسباران و دنیای مدرن به عنوان موضوع های ویژه این جشنواره هستند که در این بخش گستره پذیرش بصورت سراسری خواهد بود و آثار تولید شده با این موضوعات مورد حمایت ویژه جشنواره قرار خواهد گرفت.

محرمی افزود: این جشنواره شامل بخش های آیینی و سنتی، صحنه ای، فضای باز (خیابانی، کاربردی، محیطی) است که در بخش آیینی و سنتی، این بخش ویژه نمایش‌هایی است که با نگاه خلاقانه به آیین‌ها و سنن اقوام مختلف ایران اسلامی، براساس فرهنگ بومی و محلی، خرده فرهنگ‌ها و بازی های محلی پرداخته باشند و این بخش به صورت غیررقابتی برگزار خواهد شد.

وی گفت: در بخش یاد شده محدودیتی از لحاظ زمانی وجود ندارد و کارهای ارایه شده باید متناسب اجرا در فضای باز باشد.

محرمی اضافه کرد: در بخش صحنه‌ای و فضای باز (خیابانی، کاربردی و محیطی)، این بخش بصورت رقابتی برگزار می شود و آثار ارایه شده به جشنواره باید در حیطه نمایش‌های کوتاه (کمتر از ١۵ دقیقه) قرار داشته باشد.

وی همچنین گفت: تمام گروه‌های راه یافته به جشنواره، علاوه بر اجرای ویژه داوری، ملزم به پنج اجرای عمومی در شهرها و روستاهای منطقه به انتخاب دبیرخانه هستند.

به گزارش ایرنا، علاقمندان می‌توانند تا اول مردادماه ١٣٩٨ آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در آذربایجان‌شرقی، شهرستان اهر، خیابان رسالت بالاتر از باشگاه کوثر، تپه دیزلیش، مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان اهر، دبیرخانه دایمی جشنواره سراسری تئاترهای کوتاه ارسباران (قره داغ) و یا دفتر تهران واقع در میدان انقلاب، خیابان آزادی، جنب مترو انقلاب، بن بست قائم مقام، پلاک ١، طبقه ٣، ارسال کنند.

سیزدهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران از ٢۶ تا ٢٩ مرداد ماه ١٣٩٨ توسط انجمن هنرهای نمایشی شهرستان اهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با همکاری و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و انجمن هنرهای نمایشی استان در شهرستان اهر برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا