پامپئو: آلمان باید اقدامات بیشتری علیه ایران انجام دهد

وزیر خارجه آمریکا با ادعای اینکه ایران تهدیدی برای جهان است، از آلمان خواست که اقدامات بیشتری علیه تهران انجام دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده بامداد شنبه از انتظار واشنگتن از برلین برای مقابله با ایران خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» پامپئو طی مصاحبه با روزنامه آلمانی «بیلد» در جریان سفر به برلین گفت: «امیدواریم آلمان اقدامات بیشتری انجام دهد… رژیم (ایران) یک حکومت دینی توسعه‌طلب است. دموکراسی‌های آزاد وظیفه دارند که جهان را از تهدید (ایران) حفظ کنند».

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه آمریکا فشارها بر متحدان غربی‌اش در جنگ فرسایشی با شبکه‌های اطلاعاتی نسل جدید را افزایش داده، تهدید کرد کشورهایی که به شرکت چینی «هوآوی» اجازه دهند زیرساخت‌های مخابراتی آنها را ایجاد کند، از شبکه اطلاعات آمریکا قطع خواهند شد.

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با این نشریه آلمانی که بخشی از آن منتشر شده، با انتقاد از عدم هزینه‌کرد ۲ درصد از درآمد ملی آلمان برای مخارج نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت: «عواقب جدی این کار را مردم آلمان خواهند دید».

پامپئو که از روز جمعه برای گفت‌وگو با مقامات آلمانی به برلین سفر کرده، در نشست خبری مشترک با «هایکو ماس» وزیر خارجه این کشور در پاسخ به سوالی درباره سازوکار اینستکس گفت: «اگر با هدف تسهیل معاملات کالاهایی که تحت تحریم نیست باشد، مشکلی ندارد»


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا