کتاب “سرای انقلاب” رونمایی می‌شود

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی از رونمایی کتاب “سرای انقلاب” در شب خاطره چهاردهم خبر داد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سیدمحمدحسین بلاغی در حاشیه دیدار با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با بیان این مطلب اظهار کرد: کتاب «سرای انقلاب»، نخستین کتاب مرجع مبارزان انقلابی بازار تبریز در چهاردهیمن آیین ملی شب خاطره در استان رونمایی می شود.
وی با بیان اینکه از سال جاری به بحث محتوایی آیین‌های شب خاطره در استان توجه ویژه‌ای شده است، ادامه داد: امسال شب خاطره به صورت تخصصی برای اقشار مختلف جامعه از جمله بانوان، دانش آموزان، دانشجویان، اصناف، بازاریان و سایر اقشار برگزار می‌شود.
بلاغی با اشاره به سایر فعالیت‌های حوزه هنری استان در زمینه ادبیات پایداری اظهار کرد: بیش از هشت عنوان کتاب از جمله “شدم راننده جنگ”، “بانوان انتظار” و “شهدای ارامنه” در سال جاری آماده نشر است.
سردار اصغر عباسقلیزاده، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان نیز در ادامه اظهار کرد: فعالیت‌های حوزه هنری استان در این برهه از زمان، مایه فخر و افتخار استان بوده و باید در راستای تقویت مبانی دینی و انقلابی در استان اقدامات بیشتری صورت گیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه این استان بیش از ۱۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اسا، تصریح کرد: متأسفانه در این سال‌ها تنها ۲۲۰ جلد کتاب در این خصوص به چاپ رسیده است که باید از این پس، توجه ویژه‌ای به مسئله داشته باشیم؛ چرا که امنیت و آسایش امروز جامعه را مدیون خون شهدای انقلاب هستیم.
وی در پایان بر توجه ویژه نهادهای انقلابی و فرهنگی و هنری به تربیت نیروهای جوان تأکید کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا