لونا پارک «ائل گولی» تبریز به دلیل فرسوده بودن تجهیزات پلمب شد

فرماندار تبریز از پلمب لوناپارک «ائل گولی» تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: متاسفانه برخی از تجهیزات به کار رفته در این شهربازی فرسوده بوده و از استانداردهای لازم برخوردار نیستند.

بهروز مهدوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در واکنش به فیلم منتشر شده از وقوع حادثه تلخی در لوناپارک ائل گولی اظهار داشت: مسئولان این پارک باید در اسرع وقت استانداردهای لازم برای تجهیزات مستقر در این شهربازی را اخذ کنند.

فرماندار تبریز گفت: متاسفانه برخی از تجهیزات به کار رفته در این شهربازی فرسوده بوده و از استانداردهای لازم برخوردار نیستند که از این حیث لازم است در کمترین زمان ممکن ایرادات رفع و استانداردهای لازم اخذ شود.

مهدوی افزود: در سال های گذشته نیز در این پارک حوادث تلخی رخ داده است که باید یک بار برای همیشه استانداردهای لازم اخذ شود.

فرماندار تبریز پارک «ائل گولی» را یکی از اصلی ترین قطب های گردشگر پذیر این کلانشهر خواند و گفت: در آستانه فصل تابستان و افزایش خیل گردشگران به این منطقه از کشور باید تجهیزات به روز و استاندارد در چنین اماکنی مورد بهره برداری قرار گیرند.

«ائل گولی» یکی از مهم‌ترین گردشگاه‌های شهر تبریز است که در جنوب شرق آن و در ۷ کیلومتری مرکزشهر واقع شده است؛ این مکان در زمان آق‌قویونلوها ایجاد شده و در دورهٔ صفویان گسترش یافته‌است.

عمق دریاچهٔ ائل گولی ۱۲ متر بوده و در محوطهٔ آن قایقرانی انجام می‌شود؛ همچنین شهربازی (لوناپارک) و نیز غذاخوری و فست فود و کافی شاپ های متعددی در داخل این گردشگاه وجود دارد و دارای هتل و مسافرخانه و دارای دفتر جهانگردی فعال است؛ با احداث هتل پارس ایل گلی، این گردشگاه جنبهٔ جهانی پیدا کرده‌است.

سابقه فعالیت لونا پارک «ائل گولی» به حدود ۵۰ سال می رسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا