با جدیدترین امکان جست‌و‌جوی گوگل آشنا شوید

گوگل به نتایج جستجویش کارتی اضافه کرده که نسخه واقعیت افزوده حیوانات را به دنیای واقعی می‌آورد.

با جدیدترین امکان جست‌و‌جوی گوگل آشنا شوید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، گوگل به نتایج جستجویش کارتی اضافه کرده که نسخه واقعیت افزوده حیوانات را به دنیای واقعی می‌آورد.

برای بهره‌مندی از این امکان جدید باید تلفن همراه کاربر از این قابلیت بهره‌مند باشد.

به گفته وبسایت 9to5Google، نسخه واقعیت افزوده حیوانات بز آلپاین، خرس، ماهی، پنگوئن‌های امپراطور، جوجه تیغی اروپایی، شیر، ببر، پاندا، اختاپوس و چندین حیوان دیگر فعال شده است.

بعد از جستجوی هر یک از این حیوانات در برنامه گوگل کاربران با کارتی مواجه می‌شوند که می‌گوید: با یک حیوان به سایز واقعی از نزدیک روبرو شوید.

این کارت گزینه دیگری به نام «در محیط خودتان تماشا کنید» هم دارد که با لمس آن نسخه واقعیت افزوده حیوانات را در فضایی که در آن هستید نمایش می‌دهد.

علاوه بر این امکان تغییر اندازه، چرخاندن و تکان دادن حیوانات هم وجود دارد و هر کدام هم با جلوه‌های تصویری و صوتی مخصوص به خودشان ظاهر می شوند: ببر غرش می‌کند، پاندا بامبو می‌خورد، سگ پارس می‌کند و گربه خودش را تمیز می‌کند.

برای استفاده از این قابلیت باید به برنامه جستجوی گوگل دسترسی به امکاناتی مانند دوربین و حافظه داده شود، اما بعد از اینکه  کاربر یک بار این مراحل را طی کند می‌تواند مدتی با این حیوانات سرگرم شود.

این قابلیت یکی از امکاناتی است که اوایل ماه می در کنفرانس I/O گوگل وعده‌اش داده شده بود.

براساس اطلاعاتی که در دسترس است، گوگل با ناسا، سامسونگ و ولوو هم همکاری می‌کند تا در آینده اجسام بیشتری به این قابلیت مجهز شوند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا