معاون استاندار: فضاهای خالی شهرهای آذربایجان شرقی به ورزش همگانی اختصاص یابد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: فضاهای خالی و بدون کاربری خاص در تمام شهرها باید به ورزش همگانی اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیار راستگو روز یکشنبه در جلسه مشترک ستاد سامان دهی امور جوانان و شورای ورزش استان، از تمامی فرمانداران شهرستان‌های ۲۱ گانه استان خواست تا فضاهای خالی موجود در شهرها را در راستای توسعه ورزش همگانی مورد استفاده قرار دهند.

وی لزوم توجه دستگاه‌های مسئول به توسعه ورزش همگانی و غنی‌سازی اوقات فراغت را مورد تاکید قرار داد و افزود: توجه به سلامت مردم از مهم‌ترین اولویت‌های دولت و مدیریت ارشد استان است و در این راستا باید تمام امکانات را بسیج کرد.

راستگو با تاکید بر اهمتی برنامه ریزی برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در فصل تابستان، یاداوری کرد: اجرای برنامه‌های اوقات فراغت در حاشیه شهرها و مناطق محروم باید پر رنگ‌تر از سال‌های گذشته باشد تا کودکان و نوجوانان این محلات نیز بتوانند از امکانات تفریحی و آموزشی مناسب بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: ورزش همگانی و ایجاد بستر مناسب برای ارتقای سلامتی مردم در محلات از وظایف شهرداری‌هاست و البته حضور تشکل‌های غیردولتی نیز مؤثر است که در این زمینه این نهاد باید در جلسات سامان دهی امور جوانان حاضر شوند تا نظرات آنها در راستای سیاست‌گذاری مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه ایجاد خانه‌های ورزش روستایی را از اولویت‌های این اداره کل بیان کرد و گفت: تمرکز کرده‌ایم تا خانه‌های ورزش روستایی را بنیان گذاری کرده و تجهیز آنها را فراهم کنیم.

ایوب بهتاج اظهار داشت: نظارت بر باشگاه‌های ورزشی وظیفه اداره کل ورزش و جوانان استان است و دیگر نهادها اجازه ورود به این موضوع را ندارند.

رئیس گروه توسعه ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: پویش‌های ملی توسعه ورزش همگانی مدنظر است و دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص برگزاری همایش‌های همگانی پای کار هستند که جای قدردانی دارد.

جواد امان زاده افزود: مسابقات ورزشی کارکنان دولت در راستای تهییج و ایجاد انگیزش در کارکنان برای پرداختن به ورزش برگزار می‌شود و از بهزیستی تقاضا می‌کنیم برای توسعه و ترویج ورزش همگانی در میان کودکان بی سرپرست یا بدسرپرست با تمام توان با ما همکاری کند.

وی با بیان اینکه ایجاد و راه اندازی کارگاه‌های آموزشی برای ارتقای سطح نگرش افراد جامعه مهم است، اظهار داشت: ساخت و پخش انیمیشن‌های ورزشی در فضای رسانه‌ای و فضای مجازی نیز نقش مهمی در این زمینه دارد و برای آن اقداماتی در دست تهیه است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا