فیلم های ۱۹ کشور اروپایی در تبریز اکران می شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌ شرقی گفت: فیلم های ۱۹ کشور اروپایی در سومین دوره هفته فیلم اروپایی همزمان با تهران در تبریز نیز اکران می‌ شود.

به گزارش ایرنا، علی محرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این هفته فیلم هایی از کشورهای اسپانیا، هلند، قبرس، مجارستان، بلژیک، دانمارک، پرتغال، اتریش، سوئیس، اسلواکی، آلمان، اسلوونی، لهستان، یونان، سوئد، ایتالیا، فنلاند، انگلستان و بلغارستان در تبریز روی پرده سینما می‌رود.

وی اظهار داشت: این فیلم‌ها شامل «مردی به نام اووه» از سوئد به کارگردانی «هانس هولم»، فیلم «ایرینا» از بلغارستان به کارگردانی «نادژدا کزه‌وا»، فیلم «زمستان بی انتها» از مجارستان به کارگردانی «آتیلا ساز»، فیلم «پسری که غذای پرنده می‌خورد» از یونان به کارگردانی «اکتوراس لیگیزوس» و فیلم «نفس بکش» از انگلستان به کارگردانی «اندی سرکیس» است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: فیلم «یک مرد خوشبخت» از دانمارک به کارگردانی «بیله آگوست»، فیلم «قاچاق هنریکس» از قبرس به کارگردانی «ماریوس پیپه‌ریدس»، فیلم «ارتش خاموش» از هلند به کارگردانی «ژان‌ون دولد»، فیلم «درخت» از اسلوونی به کارگردانی «سونجا پروسنک»، فیلم «اتویا: ٢٢ ژوئیه» از نروژ به کارگردانی «اریک پوپه» و فیلم «دره تاریک» از اتریش به کارگردانی «آنرس پروچاسکا» در این هفته در تبریز اکران می شود.

محرمی، فیلم «ردپا» از لهستان به کارگردانی «آگنیشکا هولاند و کسیا آدامیک»، فیلم «زیارت» از پرتغال به کارگردانی «ژائو بوتلهو»، فیلم «پائولین و پائولت» از بلژیک به کارگردانی «لیوین دبراور»، فیلم «اوانواز» از اسلوواکی به کارگردانی «لیوین دبراور»، فیلم «محوشدگی» از آلمان به کارگردانی «فاتح آگین»، فیلم «بیشتر از عسل» از سوئیس به کارگردانی «مارکوس ایمهوف» را از دیگر فیلم های اروپایی مورد اکران در تبریز اعلام کرد.

وی گفت: در هفته فیلم اروپایی در تبریز همچنین فیلم «آخرین معامله» از فنلاند به کارگردانی «کلاوس هارو»، فیلم «نان سیاه» از اسپانیا به کارگردانی «آگوستی ویارونگا» و فیلم «او آن پسر بود» از ایتالیا به کارگردانی «دانیله چیپری» از امروز تا ۲۷ خرداد در تبریز اکران می شود.
محرمی ادامه داد: در تبریز پردیس سینمایی ستاره باران میزبان این رویداد هنری است و علاقه مندان می توانند لیست فیلم‌های این هفته را از کانال رسمی این پردیس سینمایی پیگیری کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا