یک میلیون گردشگر به منطقه آزاد ارس سفر کردند

قائم مقام ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد ارس گفت: بیش از یک میلیون گردشگر و مسافر در تعطیلات عید سعید فطر از این منطقه دیدن و از امکانات رفاهی، گردشگری و اقامتی آن استفاده کردند.

یوسف داداش زاده روز شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام آمار گردشگران ورودی ارس، گفت: بر اساس آمار رسمی دستگاه‌های تردد شمار نصب شده در ورودی‌های منطقه آزاد ارس در روزهای ۱۳ تا ۱۷ خرداد ۹۸ تعداد ۲۰۰ هزار و ۸۸۶ خودرو وارد این منطقه شد.

وی با اشاره به نحوه آمارگیری از خودروهای ورودی به این منطقه، خاطرنشان کرد: آمار تردد خودروها به منطقه آزاد ارس توسط دستگاه‌های تردد شمار نصب شده در ورودی‌های مختلف ۴ محدوده منفصل این منطقه شامل جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بی گلو به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.


قائم مقام ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه آزاد ارس با بیان اینکه در تعطیلات عید سعید فطر، برنامه‌های متنوع فرهنگی برای گردشگران تدارک دیده شده بود، اعلام کرد: کنسرت موسیقی شهاب مظفری، دومین دوره مسابقات درگ و نمایشگاه مد و لباس در کنار سایر برنامه‌های متنوع فرهنگی برای غنی سازی اوقات گردشگران ارس اجرا شد.


وی افزود: به منظور رفاه حال گردشگران، بازرسی‌های سازمان منطقه آزاد ارس از اماکن رفاهی، خدماتی، تجاری و گردشکری افزایش پیدا کرده بود و با هر نوع تخلف و موارد شکایتی گردشگران به سختی برخورد می‌شد.


داداش زاده با بیان اینکه در طول تعطیلات عید فطر، ظرفیت هتل‌ها و مراکز اقامتی ارس تکمیل شد، عنوان کرد: به منظور رفاه حال گردشگران و تأمین امکانات اقامتی، مراکز اسکان اضطراری نیز در این روزها برپا شد.


وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۷ هتل با ظرفیت ۵۷۳ تخت، ۴ هتل آپارتمان با ظرفیت ۳۱۵ تخت، یک مهمانسرا با ظرفیت ۷۲ تخت، ۶ مهمانپذیر با ظرفیت ۱۴۸ تخت، ۱۳ کاشانه مهمان با ظرفیت ۱۹۵ و یک اردوگاه با ظرفیت ۷۲ تخت در منطقه آزاد ارس فعالیت می‌کنند و امسال نیز با افتتاح ۳ هتل جدید به ظرفیت اقامتی منطقه اضافه خواهد شد.


داداش زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد ارس با ارائه مشوق‌های استثنایی از سرمایه گذاران بخش اقامتی و گردشگری ارس حمایت می‌کند، گفت: با توجه به خیل عظیم گردشگران، ایجاد شهربازی مدرن جزو فرصت‌های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس است و سازمان به دنبال حمایت‌های بی سابقه از سرمایه گذاران در این حوزه است.


منطقه آزاد ارس، در چند سال اخیر بیشترین متقاضی را در بین حوزه‌های مختلف سرمایه گذاری منطقه داشته است و افزایش چشمگیر مراکز رفاهی، خدماتی و اقامتی باعث حضور هر چه بیشتر گردشگران در منطقه شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا