بهار امسال ۲۳۰ نفر در تصادفات آذربایجان‌ شرقی جان‌باختند/ مصدوم شدن ۴ هزار و ۳۳۰ نفر

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌ شرقی گفت: در بهار امسال ۲۳۰ نفر در تصادفات استان جان باخته‌اند.

آرتین کمالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در سه ماهه اول امسال ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌ شرقی ۲۳۰ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد کشته‌ها ۲۰۴ نفر بوده حدود ۱۳ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۱۸۲ نفر مرد و ۴۸ نفر زن بودند.

کمالی خاطرنشان ساخت: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۱۶۲ فوتی در جاده‌های برون‌شهری و روستایی، ۴۸ نفر در مسیرهای درون‌شهری، چهار نفر در جاده‌های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است؛ همچنین در طی مدت مذکور چهار نفر از این تعداد نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و ۸ نفر نیز با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با اعلام اینکه در خرداد امسال ۱۰۱ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۷۶ نفر بود ۲۵ نفر در یکماه افزایش داشته است.

کمالی همچنین اظهار داشت: در طی سه ماهه اول امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه‌کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۴ هزار و ۳۳۰ نفر بود که از این تعداد ۳ هزار و ۶۰ نفر مرد و یک‌هزار و ۲۷۰ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی ۴ هزار و ۴۲۷ نفر گزارش شده بود دو درصد کاهش داشته است.

وی خاطرنشان ساخت: در خرداد امسال یک‌هزار و ۵۸۴ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که یک هزار و ۵۱۲ نفر بوده ۷۲ نفر افزایش نشان می‌دهد.

کمالی تصریح کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی طی سال ۹۷ در استان ۹۱۷ نفر بود که از این تعداد ۱۷۳ نفر زن و ۷۴۴ نفر مرد بود و  مصدومان این حوادث نیز درسال ۹۷ بالغ بر ۱۸ هزار و ۱۸۵ نفر گزارش شده است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا